táplálkozás
Az étrend hatása a reumatológiai és mozgásszervi megbetegedések kimenetelére
Egy EULAR munkacsoportot hívtak össze a reumás és mozgásszervi betegségek (RMD-k) esetén alkalmazandó életmódjavító ajánlások kidolgozására. Ebben a dokumentumban az étrendnek az RMD-k progressziójára gyakorolt hatásával kapcsolatos szakirodalmát tekintették át.
Szívbarát lehet a marhahús?
Egy nemrégiben közzétett, átfogó, szisztematikus áttekintés és metaanalízis azt mutatja, hogy a marhahús fogyasztható a szívbarát étrend részeként. Kutatások kimutatták, hogy a napi átlagos bevitelben két (3 uncia) adag feldolgozatlan marhahús nincs jelentős hatással a legtöbb szív- és érrendszeri betegség (CVD) kockázati tényezőjére.
Az étolaj használata növelheti a vastagbélrák kockázatát a fiatalok körében
A nyugati étrendben használt népszerű étolajok okozhatják a vastagbélrákos esetek számának növekedését - derült ki egy új, az amerikai kormány által vezetett tanulmányból.
Táplálhatja a daganatokat a túl sok fruktóz?
A fruktóz a gyümölcsökben, valamint egyes zöldségekben és a mézben található természetes cukor. Természetes forrásból, például almából vagy datolyából fogyasztva nem tekinthető károsnak az ember egészségére. Ha azonban a magas fruktóztartalmú kukoricaszirup részeként fogyasztjuk olyan feldolgozott élelmiszereken keresztül, mint az üdítők és a csomagolt pékáruk, akkor egészségügyi problémává válhat.
Akár 27%-kal csökkentheti a szívbetegség kockázatát a több növényi fehérje fogyasztása
Mivel a szívbetegségeknek tulajdonítható halálesetek az Egyesült Államokban az első helyen állnak, a kutatók azon tűnődtek, hogyan lehetne ezt a számot csökkenteni. Bár a gyógyszerek és a technológiai beavatkozások segítenek, az étrend továbbra is a középpontban marad azok számára, akik meg akarják előzni a szívbetegségeket, vagy javítani akarják egészségi állapotukat.
Ha nem jön álom a szemünkre: kilenc étel, ami elősegíti a jó alvást
A jó alvás segíthet csökkenteni bizonyos krónikus betegségek kialakulásának esélyét, egészségesen tartja az agyat, és erősíti az immunrendszert. Ezért általánosságban ajánlott, hogy minden éjszaka 7-8 órát megszakítás nélkül aludjunk, bár sokunknak problémái akadhatnak ezzel.
Hogyan változtatja meg a kávéfogyasztás a bélmikrobiomot?
A kávé az egyik legnépszerűbb ital, amelyet világszerte fogyasztanak. Sokak számára alapélelmiszer. A legújabb tanulmányok szerint közvetlen kapcsolatban állhat a bélmikrobiom összetételével is.
Az étrendünk befolyásolhatja azt, hogy mennyire vagyunk stresszesek?
Amerikai kutatók a mediterrán és a nyugati étrendet hasonlították össze, hogy kiderítsék, hogy a megélt stressz befolyásolható-e azzal, ha valaki előnyben részesít bizonyos ételeket.
Több, mint hőhullám: a megváltoztatott étrend szerepe a változókorban
A változókorban és az azt megelőző időszakban számos olyan életmódi tényező van, amelyek az összes, ebben az időszakban jellemző tünet kialakulásának kockázatát csökkenthetik.
Az ultrafeldolgozott élelmiszerek felgyorsíthatják a biológiai öregedést?
Az American Journal of Clinical Nutrition című folyóiratban közzétett eredmények is azt bizonyítják, hogy a feldolgozott élelmiszerek negatívan befolyásolják az egészségünket.
Öt konyhai trükk, ami megkönnyíti a hétköznapokat
Ezekkel a trükkökkel megrövidíthetjük a konyhában töltött időt.
Táplálkozási útmutató óvodás korú gyerekeknek
A Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége (MDOSZ) kiadta az óvodás korú (4-6 éves) gyerekek helyes táplálkozási útmutatóját.
Ezeknek a gyümölcsöknek tilos a héját megenni
Sokan szeretik megenni bizonyos gyümölcsök, zöldségek héját is, ám vannak gyümölcsök, amiknek tilos a héját elfogyasztani.