tüdőgyógyászat
Óriási változások az asthma ajánlásban? 1. rész
A GINA (Global Initiative on Asthma) új ajánlása alaposan megváltoztatja az asthma kezelésének eddigi klinikai gyakorlatát.
Az E- cigaretta és tüdőbetegség kapcsolata?
Az akkumulátorral működő e-cigaretta nikotintartalmú folyadékot melegít fel és aeroszolizál. Szórványosan eddig is előfordultak e-cigaretta használattal kapcsolatos tüdőbetegségek, ám sorozatos esetekről még nem számoltak be.
A dohányzás, az alkoholfogyasztás és a tuberculosis
A világszerte előforduló tuberculosis (TBC) esetek több mint 20%-a a dohányzás és az alkohol abúzus számlájára írható. A dohánytermékek fogyasztását tekintve India a világon a második helyet foglalja el, és az alkoholfogyasztás terén is előkelő helyen áll, főként az indiai férfiaknál.
Tuberculosis irányelv egészségügyi dolgozóknak
Az Egyesült Államokban továbbra is csökken a tuberculosisos (TB) esetek száma, és az egészségügyi dolgozók körében munkahelyi expozíció következtében előforduló TB esetek gyakorisága is alacsonynak mondható.
Influenza és a társfertőzések kritikus állapotú immunszupresszált betegeknél
Tisztázatlan, hogy az akut légzési elégtelenségben szenvedő kritikus állapotban lévő immunszupresszált betegek esetében az influenza és az influenzával társuló fertőzések összefüggenek-e a beteg szempontjából fontos kimenetelekkel.
Van-e hatása a metforminnak a krónikus obstruktív tüdőbetegséggel társuló diabetes mellitus prognózisára?
A krónikus obstruktív tüdőbetegség (COPD) mellé komorbiditásként gyakran társul diabetes mellitus (DM), ami valószínűleg jelentős szisztémás gyulladással és kedvezőtlenebb prognózissal jár.
A prokalcitonin biomarkerként betöltött szerepe rhinosinusitis diagnózisában
A kutatók szisztematikusan áttekintették az adatbázisokat a PCT ARS-ben biomarkerként betöltött szerepével kapcsolatos tanulmányok azonosítása érdekében.
Terhesség alatti tüdőembólia: egy új diagnosztikai megközelítés
A tüdőembólia (PE) lehetőségének értékelése a sürgősségi betegellátás egyik legnagyobb kihívása. A PE sokszor túlértékelt (D-dimer teszttel és képalkotással) vagy alulértékelt, ami adverz kimeneteleket eredményez.
A köhögés klasszifikációja
Mivel az ambuláns betegellátás keretében orvoshoz fordulók leggyakoribb panasza a köhögés, fontos, hogy az orvos kezében legyen egy terv a probléma megközelítésére.
A prokalcitonin-vezérelt antibiotikum terápia csökkenti az alsó légúti fertőzések során alkalmazott antibiotikum használatot: egy klinikai vizsgálat eredményei
Az alsó légúti fertőzések (LRTI) kezelésére prokalcitonin (PCT)-vezérelt antibiotikum terápiát alkalmazó európai vizsgálatok bebizonyították, hogy...
A pneumonia és a COPD a leggyakoribb sürgősségi ellátás-érzékeny betegség
Országos adatok elemzése alapján a sürgősségi vizsgálatok 14%-ára az ún. sürgősségi ellátás-érzékeny (ECSC) betegségek, azaz olyan betegségek miatt kerül sor, amelyek esetében a színvonalas sürgősségi ellátás időben történő elérése befolyásolja a mortalitást és a morbiditást.
Genetikai rizikó a reumatoid arthritis-asszociált interstitialis tüdőbetegségre
A rheumatoid arthritis (RA) - asszociált intersticiális tüdőbetegség és az RA nélküli idiopathiás tüdőfibrosis (IPF) genetikai háttere hasonló, aminek jellemző vonása egy MUC5B gén promóter variáns, mely a tüdőben fokozott mucin termelődést idéz elő. – kezdte beszámolóját Dr. Pierre-Antoine Juge, az Amerikai Reumatológus Társaság éves értekezletén.
A tüdőrák új standard kezelése
Évtizedek óta most először sikerült javulást felmutatni a lokálisan előrehaladott III stádiumú reszekálhatatlan nem kissejtes tüdőrák (NSCLC) általános túlélésében.