tüdőgyulladás
Antibiotikum-használat és kezelési sikertelenség
Bár a legtöbb gyermekkori tüdőgyulladás esetében vírusos etiológia mutatható ki, az antibiotikum kezelés gyakori. Nem ismert azonban az antibiotikumok hatékonysága járóbeteg-ellátásban a tüdőgyulladással diagnosztizált gyermekek esetében. Egy vizsgálat célja az volt, hogy a tüdőgyulladással diagnosztizált, orális antibiotikummal kezelt és nem kezelt gyermekek betegség kimenetelét összehasonlítsa.
Tüdőgyulladás és antipszichotikum kapcsolata
Az antipszichotikus gyógyszereket (különösen a klozapint) megfigyelésen alapuló vizsgálatok során összefüggésbe hozták a tüdőgyulladással. Az antipszichotikum-használat és az esetleges tüdőgyulladás közötti összefüggéseket vizsgáló tanulmányok ellenére továbbra sem világos, hogy az antipszichotikum alkalmazása milyen mértékben jár együtt a tüdőgyulladás fokozott kockázatával, hogy léteznek-e dózis-reakció összefüggések, és hogy mely hatóanyagok köthetők leginkább az esetleges tüdőgyulladáshoz.
Automatizált betegkockázat-értékelés és antibiotikum felírás
Egy randomizált kontroll vizsgálatba több mint 200.000, nem életveszélyes tüdőgyulladásban vagy húgyúti fertőzésben (UTI) szenvedő felnőtt beteget vontak be 59 kórházból országszerte.
Kell aggódnunk a növekvő kínai légúti megbetegedések miatt hazánkban?
A WHO adatokat kért Kínától, aki szerint az influenza és más ismert kórokozók a tettesek a betegségekért.
A COVID-19 már 2019. december 30-án igazolható volt Németországban?
A 2019. évi koronavírusos megbetegedés első eseteit hivatalosan 2020. január végén erősítették meg Németországban és európai szomszédjaiban.
Vajon hasznos a szteroid a súlyos, közösségben szerzett tüdőgyulladásban?
Nem világos, hogy a glükokortikoidok gyulladáscsökkentő és immunmoduláló hatása csökkenti-e a súlyos, közösségben szerzett tüdőgyulladásban szenvedő betegek mortalitását.