vélemény
Orvosok ezrei keresnek naponta több százezer forintot - interjú Bálint Botonddal
A fiatal szakorvosjelölt 2009-ben végzett az egyetemen, azóta a fél évfolyama külföldön van, mert itthon csak a kampót foghatta egy műtétnél, a hálapénzt pedig nem szabad volt nem elfogadni. Bálint doktor maradt, pedig neki is elege van - a
privatbankar.hu interjúja.
Nagy fába vágta a fejszéjét a kormány a kórházakkal
Egyértelműen kijelenthető, hogy a térségi modell jobb és életszerűbb feltételeket teremt, hiszen ránézésre is látszik, hogy egy ózdi vagy siófoki kórház – amelyek korábban súlyponti intézmények voltak – soha nem nyújt átfogó ellátást, bárhogy is próbáljuk őket fejleszteni – mondta Velkey György, a Magyar Kórházszövetség elnöke a három éve tartó egészségügyi átalakításról.
Nem lehetetlen, hogy egyre többen gyógyuljanak magánkórházban
Kincses Gyula volt egészségügyi államtitkár ma már tud jobbat a 2007-ben bevezetett vizitdíjnál és kórházi napidíjnál. Szerinte az államosítás eszköznek jó, reformnak kevés, ki kell végre mondani: nem igaz, hogy az állami egészségügyben mindenkinek minden jár. A
Privátbankárnak adott interjúban azt is elárulta, mitől rövidülhetnek a várólisták, szűnhet meg a hálapénz és emelkedhetnek a bérek.
„Átláthatóbb és jobban kezelhető” – Dr. Rácz Károly az új Doktori Szabályzatról
A hallgatók és az oktatók számára is átláthatóbb, jobban kezelhető szabályzat született. A cél az volt, hogy a dokumentum minél több felmerülő kérdésre adjon konkrét választ – nyilatkozta Dr. Rácz Károly, a Doktori Tanács elnöke a Semmelweis Egyetem Doktori Iskolájának új szabályzatáról.
Az állami kórházban is fizethetnénk legálisan
Kollektív hazudozás helyett hosszú távú egészségpolitika kellene a volt egészségügyi miniszter szerint. Rácz Jenő ennek érdekében akár a parlamentbe is "falazná" a képviselőket, csak legyen végre konszenzus az egészségügy átalakításáról - a privatbankar.hu interjúja Rácz Jenővel.
Sokkal rosszabb az orvoshelyzet a hivatalos statisztikánál is?
Intézményi helyett betegfinanszírozás, üzleti biztosítók helyett többlépcsős társadalombiztosítás lehet a fenntartható, közfinanszírozott egészségügy alapja - véli Varga Péter Pál, az Országos Gerincgyógyászati Központ főigazgatója, a Budai Egészségközpont vezetője. A Napi Gazdaság interjúja.
Lejárt az aurahegesztők és pszichosebészek ideje
A Magyar Pszichológus Kamara gátat fog vetni a képzetlen álpszichológusok térnyerésének, egyben átláthatóvá teszi a képzett pszichológusok szakmai tevékenységét – állítja dr. Császár-Nagy Noémi, a Magyar Pszichológusok Érdekvédelmi Egyesületének elnöke.
CT, MR: nagy még a lemaradás
Több szempontból is új alapokra helyezte a működését az elmúlt másfél évben a Siemens Zrt. Egészségügyi Szektora, amely részben ennek köszönhetően ért el jelentős részesedést az uniós egészségügyi fejlesztési forrásokból - mondta a
Világgazdaságnak László Imre szektorigazgató.
Interjú a Telki Kórház bezárásáról
Több oka volt annak, hogy Telkiben be kellett zárni a veszteséges magánkórházat. A hálapénzes rendszer mellett a magánbiztosítóknak is jobban megérte a betegeket az állami egészségügy kórházaiba irányítani, ahol az ellátásokat ugyan olcsóbban, de nem valós költségen végezték - az
index.hu interjúja Kovács Gábor tulajdonossal.
Az állam csak pénzügyi befektető legyen a patikákban
Ha az állam rá akarna tenyerelni a gyógyszertári hálózatra, azt sokkal egyszerűbben megtehetné annál, mint hogy elővásárlási jogot szerez azon gyógyszertárak tulajdonrészeire, amelyekért nem jelentkezik patikus – állítja a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke. Hankó Zoltán szerint bár kellenek még garanciák, bízni lehet abban, hogy az állam jelenléte csak ideiglenes lesz a gyógyszertárakban - a
Világgazdaság interjúja.
Az „egyenlőbb” társadalmak egészségesebbek – Interjú Krémer Balázs szociológussal
A magyarok alapvetően negatív változásokat tapasztaltak az egészségügyben az elmúlt öt évben – ez derül ki az Ipsos kutatóintézet nemzetközi vizsgálatából. A felmérésben Argentína, Ausztrália, Belgium, Dél-Korea, az Egyesült Államok, Franciaország, Japán, Kanada, Lengyelország, Magyarország, Nagy-Britannia, Németország, Olaszország, Spanyolország és Svédország vett részt.
Helyre kell állítani az egészségügyi társadalom megbecsülését
Visszavetette az épülő bizalmat az egészségügyi rendszer átalakításában a kötelező nyugdíjazás, ezért minél hamarabb le kell zárni az ez alóli mentesítés folyamatát – mondta a Magyar Kórházszövetség újonnan hivatalba lépett elnöke a Magyar Nemzetnek adott interjújában.
MAOOSZ: A vadhajtásokat le kell vágni!
Maguk alatt vágják a fát a magánorvosok azzal, hogy felhívták a döntéshozók figyelmét a szektorban előforduló etikátlan reklámokra? A hirdetési anomáliákra való figyelemfelhívás ugyanis jelentősen csökkentheti a szektor szereplőinek marketinglehetőségeit. Dr. Kovács János szerint szó sincs erről, bármely szakma vadhajtásainak levágása a szakma érdeke is.