Trágyával a vetélés ellen, avagy orvoslás és higiénia az ókori Görögországban
Általában az ókori Görögországot - vagy Hellászt -, a kultúra bölcsőjének szokás tartani. Kevesen gondolnánk, hogy emellett több olyan szokással rendelkeztek a gyógyítás és a higiénia területén, amitől ma már bárki elborzadna.
Tápláló és laktató diétás reggelik
Könnyen és gyorsan összedobható, laktató reggelik, amik bár tele vannak értékes tápanyagokkal, szénhidrátot alig tartalmaznak.
A gyermekkori alvásproblémák növelhetik az öngyilkosság kockázatát
A JAMA Network Open című folyóiratban közzétett tanulmány szerint, azok a gyermekek, akik 10 éves koruk körül súlyos alvászavarral küzdenek, pár éven belül 2,7-szer nagyobb valószínűséggel szenvednek majd öngyilkossági gondolatoktól és esetleges kísérletektől.
Egészséges és finom fokhagymás céklatzatziki
A tzatziki céklás változata gyorsan és egyszerűen elkészíthető, ráadásul a céklának hála antioxidánsokban, vitaminokban és ásványi anyagokban is rendkívül gazdag fogás.
Gyakorlatok, amikkel átmozgathatjuk magunkat az irodában
Az inaktivitás káros az egészségre, ami problémát jelenthet azok számára, akik munkanapjuk nagy részét az íróasztal mögött töltik. Azonban az, hogy egy helyen vagyunk, nem jelenti azt, hogy ne végezhetnénk pár gyakorlatot, amik segítenek enyhíteni a hosszan tartó ülés hatásait.
Kicsi a bors, de erős: a világ egyik legkisebb ragadozója tenyérnyi méretű volt
Tudósok egy megkövesedett állkapocscsont alapján azonosították az apró macskafajt, amely körülbelül 300000 évvel ezelőtt, Kína területén élhetett.
Milyen hatással vannak a sötét téli napok a hangulatra, a memóriára és a nemi vágyra?
A Perspectives on Psychological Science című folyóiratban nemrégiben megjelent tudományos közlemény szerint, az évszakok változása sokféle módon befolyásolhatja az agyunk működését - a szexuális étvágyunktól kezdve a memóriánkon át a szociális aktivitásunkig.
Szokások, amik a második világháborúval terjedtek el
A II. világháború nem csak a világpolitikát és a társadalmat alakította át, de maradandó nyomot hagyott a hétköznapi életben is. Több olyan, ma már általános szokásnak hódolunk, amik az amerikai katonák által váltak elterjedtté.
A képernyő előtt töltött idő jó hatással is lehet a gyermekekre
A digitális korban a szülői szerepvállalás olyan, mintha a vélemények és tanácsok útvesztőjében navigálnánk. A képernyőidővel kapcsolatos vélekedéseket gyakran szigorú eszközkorlátozások vagy egyenes tiltások uralják. Az egymásnak ellentmondó iránymutatások pedig tovább terhelik a családokat.
Öt diéta a szív egészségéért
A rendszeres testmozgás és a dohányzás mellőzése mellett az étrend az egyik eszköze a szív védelmének. Ennek oka, hogy befolyásolhatja a gyulladást, a vérnyomást, a koleszterinszintet és a szívbetegségek egyéb kockázati tényezőit.
Milyen hatással lehet az egészségünkre az, ha nem szexelünk?
A YouGov felmérése szerint az Egyesült Királyságban 10-ből három ember szexuálisan inaktív, a 40-44 évesek közel ötöde nem él szexuális életet. A 74 éveseknél ez az arány 57%-ra ugrik.
Műtősnővérként mentett életeket a Szabadság-szobor modellje
Bár Gaál Erzsébet a Szabadság-szobor modellje, soha nem kapta meg az elismerést, amit megérdemelt volna, alakja egészen a mai napig a budapesti panoráma egyedi jelképe maradt.
A legjobb növényi fehérjeforrások
A növényi alapú étrendben kiemelten fontos a megfelelő fehérjebevitel biztosítása. Bár a hús az általánosságban ismert fehérjeforrás, vannak olyan zöldségek is, amelyek gazdagok ebben a tápanyagban.