Óceánt találhattak az Uránusz egyik holdján
A James Webb teleszkóp különös felfedezést tett az Uránusz egyik holdjával, az Ariellel kapcsolatban. A kutatások azt mutatják, hogy az égitestet szén-dioxidban gazdag jégréteg borítja, amiből a szakembere arra következtetnek, hogy a felszín alatt egy hatalmas óceán húzódik meg.
A tudomány is alátámasztja, hogy a kutyák hasonlítanak gazdáikra?
Ember és háziállata közt olyan szeretet, hála és szimbiózis jöhet létre, mely semmihez sem fogható. Minden állat külön egyéniség, ahogy gazdáik is, és sokszor hasonulnak is egymáshoz.
Évekkel tovább élhetnek az olimpikon futók
Bár az élsportolókkal kapcsolatosan sokunknak a túlhajtás juthat az eszébe, egy új tanulmány teljesen ellentmond ennek az állításnak. A vizsgálat szerint ugyanis az olimpikonok szervezetei még időskorukban is sokkal strapabíróbb.
A francia Napkirály virágoztatta fel a sebészek munkáját
XIV. Lajosról talán kevesen tudják, hogy nagy eséllyel neki köszönhető, hogy ma a sebész szakmát megbecsüljék, és a sebészek is jól megférjenek az orvosok mellett.
Étterem szakértő rántja le a leplet a trükköző éttermekről
Talán ön is bedőlt már annak a trükknek, hogy nyaralása alatt séta közben az ajtóban álló ott dolgozók becsalogatták egy étterembe, de odabent csalódnia kellett az étterem választékát és színvonalát illetően. Egy szakértő árulja el, milyen jelekre érdemes figyelni, ha el akarjuk ezt a helyzetet kerülni külföldi utunk során.
A nevünk nem csak a sorsunkat, de az arcunkat is meghatározza?
Egy új tanulmány szerint az embereknek képességük van arra, hogy kitalálják egy személy keresztnevét, pusztán az arca alapján.
Olimpiai sportágak, melyeken ma már meglepődnénk, hogy egykor az olimpia részei voltak
Kis túlzással az egész világ az olimpia lázában ég, ami nem is csoda, hiszen a négyévente megrendezett sporteseményen a világ legjobbjai versenyeznek egymással. Egy olimpiai cím nemcsak bőséges anyagi elismeréssel jár, de a győztesek örökre beírják magukat a sporttörténelembe is. Az olimpiák azonban régebben egészen máshogy zajlottak, mint manapság, ráadásul tele voltak olyan sportágakkal is, amelyeket ma már elképzelni sem tudnánk az ötkarikás játékokon.
Hogyan érdemes gyerekkel nyaralni? A szakértő elárulja
Amikor családi nyaralásról van szó, akár vita tárgya is lehet, hogy gyerekestül induljunk neki az útnak vagy sem. A gyerekek ezeket a nyaralásokat teljesen máshogy élik meg, mint a felnőttek, éppen ezért máshogy is dolgozza fel az agyuk az élményeket.
Olyan dolgot találtak az óceánban, mely átírhatja az élet keletkezését is
Egy új kutatási eredmény szerint nem is szükséges fotoszintetizálás és fény az oxigén előteremtéséhez, legalábbis erről tanúskodik az, hogy a Csendes-óceán mélyén ún. "sötét oxigént" fedeztek fel.
A nagy fagylalt enciklopédia, avagy rengeteg érdekesség sokak kedvenc nyári finomságáról
A fagylalt nem véletlen sokak kedvenc nyári, hűsítő finomsága. Ma már tényleg rengetegféle ízben kapható és már a cukorbetegek is fogyaszthatják diabetikus változatát, így nem igazán van ok nemet mondani nyáron a fagyira.
Mi lehetett a titkuk? Az Alzheimer-kór extrém ritkának számított az ókori rómaiaknál és görögöknél
Az ókori görögök és rómaiak számos tudományágról híresek voltak és messze földön fejlettek voltak a kulturájukat tekintve is. Egy friss kutatás most arra világított rá, hogy ezeknél a nemzeteknél az olyan ma már gyakori betegségek, mint az Alzheimer-kór is, nagyon ritkának számítottak. De vajon mi lehet ennek az oka?
Megdőlt a napi egy pohár bor egyenlő egészség mítosz?
1990 környékéről származik az a világhírű francia állítás, miszerint napi egy pohár vörösbor megivása jót tesz az egészségnek. Sokan szentírásként veszik ezt hazánkban is, de friss tanulmányok szerint ez az állítás hamis, és ilyen kis mennyiségű bor nem is használ az egészségünknek.
Melyik országnak van a legtöbb olimpiai érme?
Most, hogy elindult a XXXIII. nyári olimpiai játékok, melynek helyszíne ezúttal Párizs, ideje egy kicsit górcső alá venni az eddigi olimpiai érmeket és olimpiai bajnok országokat.