Melyik országnak van a legtöbb olimpiai érme?
Most, hogy elindult a XXXIII. nyári olimpiai játékok, melynek helyszíne ezúttal Párizs, ideje egy kicsit górcső alá venni az eddigi olimpiai érmeket és olimpiai bajnok országokat.
Érdemes lehet elhalasztani a reggeli kávézást?
Az utóbbi években viszont egyre népszerűbb az elmélet, hogy a reggeli kávét másfél-két órával a felkelés után kellene inkább meginni, mert így el lehet kerülni a délután beütő kínzó fáradtságot, és az esti alvásba is kevésbé zavar be a kávézás így. Sok ember esküszik a módszerre, és van is benne némi igazság, azt azonban egyelőre semmi nem támasztja alá, hogy a felkelés utáni egybőli kávézás rossz hatással lenne a szervezetre.
Ennyi lépés szükséges ülőmunka mellett az egészség megőrzéséhez
Tudósok is alátámasztották, hogy naponta mennyi lépés ellensúlyozza az ülőmunka negatív egészségügyi hatásait.
Az élet keletkezését akarja leutánozni egy magyar tudós
Szathmáry Eörs evolúcióbiológus, az MTA rendes tagja három külföldi kutatótársával arra vállalkozott, hogy kémiai molekulákból kiindulva életet teremt laboratóriumi körülmények között a MiniLife elnevezésű, hat éven át tartó projekt keretében, amely az Európai Kutatási Tanács tízmillió eurós támogatásával valósul meg.
Íme, a világ legrövidebb IQ-teszt-je
Ha komolyabb idő- és pénzbefektetés nélkül szeretnénk pontosabb képet kapni szellemi képességeinkről, az egyik legjobb választás a kognitív reflexiós teszt (Cognitive Reflection Test, CRT), ami első ránézésre nagyon rövidnek és viszonylag egyszerűnek tűnik, valójában viszont tartogat néhány meglepetést.
Miért lett jellemző a monogámia a modern emberi fajra?
Az embernek sokkal hosszabb és szélesebb pénisze van, mint bármilyen más emberszabású teremtménynek. Még a legnagyobb gorilláknak is mindössze két és fél hüvelyk hosszú a péniszük erektált állapotban. Az emberi here a péniszhez képest azonban meglehetősen kis méretű, mely a monogámia miatt alakulhatott így.
Gyémántok vannak a Merkúrban?
Egy új kutatás eredménye szerint a Merkúr legbelső magja és köpenye határán akár több kilométer vastagságú gyémántréteg is lehet.
Így hathat a telihold a szervezetre
A különféle holdfázisok az emberi szervezetre gyakorolt hatásairól számos legenda kering. De vajon a telihold vagy az újhold valóban hatással van az állapotunkra? A kutatások eredményei vegyes eredményeket mutatnak.
Erről árulkodik, ha kiráz minket a hideg zenehallgatás közben
Kellemesen kirázza önt a hideg, és libabőrös lesz, amikor meghall egy dob, zongora vagy gitárszólót? Ha erre a kérdésre igen a válasz, valószínűleg az átlagnál jóval érzékenyebb hallóidegekkel és agyterületekkel rendelkezik egy új kutatás szerint.
Ezektől az ételektől és italoktól még inkább izzadunk
A nyári kánikulában természetes, hogy a szokottnál erősebben verejtékezünk, de vannak bizonyos ételek, melyek csak fokozzák az izzadást, így a nagy melegben érdemes ezek fogyasztását egy időre elkerülni.
Mikrokontinenst fedeztek fel a víz alatt
Brit és svéd kutatók gravitációs és szeizmikus reflexiós adatok segítségével bukkantak rá egy eddig ismeretlen mikrokontinensre. A Grönland és Kanada között megbúvó tömb sok tudományos rejtélyre adhatja meg a választ.
Életmentő műtéteket végeznek el egymáson a hangyák
Egészen elképesztő felfedezést tett egy kutatócsoport. Kiderítették, hogy kifinomult, akár egymás életét is megmentő műtéteket képesek egymáson végrehajtani a hangyák. Eddig úgy hittük, hogy az emberen kívül erre semmilyen más faj nem képes.
A klímaváltozás hatására megváltoznak a nappalok
A klímaváltozás hatására a napok a Földön minimális mértékben egyre hosszabbak lesznek - derül ki egy új, az amerikai tudományos akadémia lapjában (PNAS) megjelent tanulmányból.