Ezektől az ételektől és italoktól még inkább izzadunk
A nyári kánikulában természetes, hogy a szokottnál erősebben verejtékezünk, de vannak bizonyos ételek, melyek csak fokozzák az izzadást, így a nagy melegben érdemes ezek fogyasztását egy időre elkerülni.
Mikrokontinenst fedeztek fel a víz alatt
Brit és svéd kutatók gravitációs és szeizmikus reflexiós adatok segítségével bukkantak rá egy eddig ismeretlen mikrokontinensre. A Grönland és Kanada között megbúvó tömb sok tudományos rejtélyre adhatja meg a választ.
Életmentő műtéteket végeznek el egymáson a hangyák
Egészen elképesztő felfedezést tett egy kutatócsoport. Kiderítették, hogy kifinomult, akár egymás életét is megmentő műtéteket képesek egymáson végrehajtani a hangyák. Eddig úgy hittük, hogy az emberen kívül erre semmilyen más faj nem képes.
A klímaváltozás hatására megváltoznak a nappalok
A klímaváltozás hatására a napok a Földön minimális mértékben egyre hosszabbak lesznek - derül ki egy új, az amerikai tudományos akadémia lapjában (PNAS) megjelent tanulmányból.
Hogy találták fel a popcornt?
Annak a pattogatott kukoricának az eredete - amit ma jóízűen majszolva eszünk a moziban vagy otthonunk kényelmében filmnézés közben -, meglehetősen régre nyúlik vissza.
Ember vs. MI: Melyiknek jobb a humorérzéke?
Egy új kutatásban azt hasonlították össze, hogy az ember vagy a ChatGPT által alkotott viccek viccesebbek-e. Az eredmény meglepő lehet.
Sokkal hamarabb alakulhatott ki a földi élet, mint azt eddig hittük
Egy friss tanulmány során a Birstoli Egyetem kutatói megállapították, hogy az összes ma élő szervezet univerzális közös őse, amely a ma is ismert életet létrehozta, már 4,2 milliárd évvel ezelőtt kialakult.
Íme, a világ 5 legegészségesebb országa: Magyarország meglepő helyen végzett
Az észak-európai országok toronymagasan megverték a világ többi országát, az egészségügyi elégedettség helyzetét tekintve, de a 87 országból álló listára Magyarország is felkerült, és globálisan tekintve, nem is végzett rossz helyen hazánk.
Nagyon komoly egészségügyi veszteségeket jósolnak a jövőre nézve a kánikula miatt
Az 1990-es évekig csak kevés extrém hőstresszes napot találunk Magyarországon a május-szeptemberi időszakban, 2007-ben viszont, ha csak rövid időre is, de közel kerültünk az életveszélyes (46 fokot meghaladó hőérzet) tartományhoz, manapság pedig a saját bőrünkön tapasztalhatjuk a kánikula erősségét.
5 találmány, mely örökre megváltoztatta az életünket
96 évvel ezelőtt, 1928. július hetedikén került először a boltok polcaira szeletelt kenyér, ami nélkül ma már szinte elképzelni sem tudjuk az életünket. Bár az előre felaprózott kenyér a szó szoros értelmében nem egy emberi életeket megváltoztató újdonság, a maga korában mégis mindenki a csodájára járt. Most a teljesség igénye nélkül mutatunk olyan találmányokat, amik örökre megváltoztatták az életünket és a mindennapjainkat.
Ezek az állatok nagy valószínűséggel túlélnének egy apokalipszist is
Tegyük fel, hogy a Földet súlyos katasztrófa érte, az emberi élet eltűnt a bolygó színéről, és csak néhány élőlény maradt. De vajon mely fajok lennének képesek túlélni egy ilyen apokalipszist? Mutatjuk az öt legesélyesebbet.
A japánok szerint ez lehet a hosszú élet titka
A Japánban található Okinava is azon kék zónák közé tartozik, amely területeken a legtovább élnek az emberek, átlagosan 100 év feletti kort megélve. De mégis, mi lehet a titok?
Ezzel az 5 trükkel a kánikulában is produktívak tudunk maradni
Olyan hőhullámok érik mostanában Magyarországot, melyek rendkívüli hőséget okoznak. Ezt az embert próbáló kánikulát valóban nehéz elviselni, éppen ezért érdemes különféle praktikákat bevetni, hogy el tudjuk viselni a mindennapokban. Ha éppen nem vízparton vagyunk ugyanis, akkor többnyire dolgozunk, és nem tudjuk betartani a klasszikus szabályt, miszerint ne menjünk ki a napra délelőtt 11 és délután 16 óra között.