Két finom és egészséges házi chips, amiből bűntudat nélkül nassolhatunk
Rengeteg helyen kapni már különféle zöldségekből készült chipseket. A jó hír, hogy hasonlót mi magunk is készíthetünk otthon, ráadásul elkerülhetjük a rossz minőségű olajok, zsírok és adalékanyagok használatát is.
Napi cuki: az első bébi görények, akik klónból születtek
1979-ben még a feketelábú görényt kihaltnak hitték. Több mint négy évtizeddel később amerikai tudósok az utolsó vadon élő túlélőkből klónozták a fajt, most pedig az egyik klón két egészséges kölyköt hozott a világra - egy hímet és egy nőstényt.
A medve, akit a második világháborúban besoroztak a lengyelek
Wojteket, a híres medvét, aki a második világháborúban a szövetséges csapatok oldalán állt, 1943-ban fogadta örökbe a 2. lengyel hadtest, miután vadászok lelőtték az anyját.
Egészen a 18. századig nem szerezhettek az országban diplomát a magyar orvosok
A hazai egyetemeken a 18. század második feléig hivatalos orvosi fakultás nem működött, így aki az orvosi pályát akarta választani, arra kényszerült, hogy magániskolákban vagy külföldi egyetemeken sajátítsa el a hivatás alapjait.
A reggeli banános smoothie gondoskodik róla, hogy minden nap jól induljon
Gyakran megesik, hogy kapkodással indul a reggel, viszont a reggelit ebben az esetben sem szabad elfelejteni. Ez a gyors, megúszós smoothie garantáltan megadja majd az első lökést.
Mikroszkóp alatt: lenyűgöző felvételek a Nikon pályázatáról - képekben
A mikroszkopikus fényképezés reflektorfénybe hozza azt, amit általában csak egy laboratóriumban, lencsén keresztül lehet látni. Egyszerre a tudomány és a művészet ünnepe, amelyet már 50 éve a Nikon Small World versenye képvisel.
Mit rejtett a pestisdoktorok csőrszerű maszkja?
A fekete halál időszakának máig élő jelképe a pestisdoktorok egyenruhája. Azt viszont kevesen tudják, hogy mi volt az ikonikus maszk alatt.
Szívósak és hasznosak: öt szobanövény, amiktől akkor is sokat kapunk, ha keveset adunk
A cserepes növények esztétikai, környezeti és pszichológiai előnyeit mindenki ismeri. Ennek ellenére, valljuk be, sokunknak komoly küzdelmek árán sikerül életben tartani őket. A következő öt szobanövény amennyire hasznos, annyira igénytelen is, ezáltal jól érzi magát akkor is, ha elmarad a gondoskodás.
Orvostudomány a művészetben: a Sixtus-kápolna freskója titokban egy betegségre utal?
Fél évezred telt el azóta, hogy Michelangelo befejezte a barlangszerű Sixtus-kápolna megfestését. Művében a szakértők még mindig találnak rejtett szimbolikákat. Legújabb felfedezésük az, hogy a reneszánsz mester egy mellrákkal küzdő nőt ábrázolhatott.
Női feltalálók, akiknek a termékei nélkül el sem tudnánk képzelni a mindennapokat
Az olyan eszközök, mint a mosogatógép vagy az ablaktörlő már szinte észrevehetetlen részei az életünknek, mégis nehéz lenne elképzelni a mindennapjainkat nélkülük. Az igazság pedig, hogy a felsorolt dolgok közül egy sem létezne, ha az alábbi nők nem tudtak volna érvényesülni.
„Slow living”: elérhetetlen ideálkép vagy megvalósítható életszemlélet?
Vajon a lassabb, tudatosabb életritmus a válasz a stresszre - vagy ez is csak egy újabb elérhetetlen, kiváltságos életmód, ami keveseknek adathat meg?
Testmozgás egy tablettában: valóban létezik egy olyan gyógyszer, ami annyira jó, mint lefutni 10 km-t?
A dániai Aarhus Egyetem kutatói bejelentették, hogy a LaKe nevű gyógyszer „olyan anyagcsere-állapotba hozza a szervezetet, amely megfelel annak, mintha éhgyomorra 10 km-t futnánk nagy sebességgel”. Ha egy tabletta képes is részben megismételni azt, ami testmozgás közben történik bennünk, valójában tényleg az lehet a legjobb megoldás?
Figyelmeztető jelek, hogy jobban járunk, ha egy másik éttermet választunk
Valószínűleg mindannyian futottunk már bele olyan éttermekbe, ahol a külcsín sehol sem volt a felszolgált ételek minőségéhez képest. Turistaként nem mindig egyszerű kiválasztani a tökéletes helyet egy ebéd, vagy vacsora elfogyasztásához, ám vannak árulkodó jelek, amelyek azt mutatják érdemes egy kicsit még tovább keresni…