Kávézzon a COVID ellen!
Egyre több tanulmány bizonyítja, hogy a napi 1-2 csésze kávé javíthatja Covid elleni védelmet.
Gólyát lát itthon télen? Ez lehet az oka
Egyre többször látni a hideg idő beköszöntével is gólyákat. Ilyenkor a legtöbben aggódnak értük, mivel azt hiszik, valamilyen betegség, sérülés miatt nem repültek el. Azonban nem csak ez lehet az oka!
Kiderült, miért fáj sokak feje vörösbor után
Nem, nem csak a másnaposság miatt fájhat!
DIY adventi díszek kétbalkezeseknek
Közeledik az adventi időszak, melynek során fokozatosan hangolódunk rá a karácsonyi ünnepekre. Ekkor sokan az otthonukat is feldíszítik, így összeszedtünk pár dekorációt, melyeket a kevésbé jó kézügyességgel megáldottak is könnyen elkészíthetnek.
Nem, nem csak a 10%-át használjuk az agyunknak
Ha megkérdezzük az embereket, hogy szerintük hány százalékát használjuk az agyunknak, azt mondanák, hogy a 10%-át. Vajon ez tényleg így van?
Ön is átveszi mások hangulatát? Ezzel egyáltalán nincs egyedül!
Mindannyian hajlamosak vagyunk átvenni mások hangulatát, főleg olyanokét, akik hozzánk közel állnak vagy sok időt töltünk velük. Vajon lehet ellene tenni valamit?
Tények és érdekességek a Louvre-ról
A legrégebbi ott lévő alkotás több mint 9000 éves, 100 nap kell, hogy végig lehessen nézni, sőt, egyesek szerint kísértetek is járják.
Hibák a filmekben, melyeknél elkerekednek az orvosok szemei
Mindenki tisztában van azzal, hogy a filmek nagy része fikció. Ám az orvosok olykor nagyokat néznek vagy a fejükhöz kapnak, hiszen nem ritkán fordulnak elő olyan jelenetek, amik a való életben nem lehetségesek, illetve nem úgy néznek ki. Lássunk pár orvosi bakit, ahol a szakmai pontosságot feláldozták a dramaturgia oltárán.
Miért dőlünk be az álhíreknek?
A közösségi médián keresztül és az internetet böngészve gyakran találkozunk álhírekkel. Bár a legtöbben azt mondják, hogy ők bizony azonnal kiszúrják ezeket, sajnos egyre könnyebb bedőlni nekik, hiszen a készítői már egyre jobban tudják, hogyan lehet hitelesnek és meggyőzőnek hatni.
Így gondozza a mikulásvirágot, hogy ne pusztuljon el rögtön karácsony után
Ősz végén, télen sok otthon díszívé válnak a csodás, főleg piros leveleiről ismert mikulásvirágok. Sajnos bármennyire is mutatósak, gondozásukra oda kell figyelni, mivel igen érzékenyek.
Ezért lesz nagyobb a fülünk idős korunkra
Az idős embereknek rendszerint nagyobb az orrok és a fülük, mint amilyen fiatalabb korukban volt. Vajon azt tudja, hogy miért?
Hagyjuk az ősszel lehullott faleveleket a kertben
Az avar egy fantasztikus életfenntartó tápanyagkörforgás része. Ráadásul rengeteg kisebb-nagyobb állat élete múlik azon, hogy van-e avar, ami segít nekik átvészelni a telet. Ha az utolsó szálig összegyűjtjük, műanyag zsákba gyömöszöljük, teherautóval elvitetjük, majd komposztként visszavásároljuk a lehullott faleveleket, az sem az élővilágnak, sem a pénztárcánknak nem tesz jót. Ha ellenállsz a késztetésnek, hogy nyáron folyton füvet nyírj, ősszel pedig avart takaríts, máris tettél valamit a benne élő madarakért, méhekért és pillangókért.
Híres emberek autizmussal, Asperger-szindrómával
Az autizmus, illetve az Asperger-szindróma diagnózisa egyre gyakoribb napjainkban, melynek kialakulásában komoly szerepet kap a genetika mellett a környezeti hatások is.