Nem szeret egyedül lenni? Pedig jó lenne, ha szakítana rá időt!
Az ember alapvetően társas lény, ám még a leginkább extrovertált egyéneknek is fontos, hogy néha magukban legyenek.
Valóssággá válhat a „The Last of Us” vagy a „Jurassic Park”? Tudósok válaszoltak a kérdésre
A sci-fi filmekben gyakran egy utópisztikus, a valóságtól elrugaszkodott elképzelés áll, mely a tudományt eltúlozza vagy eltorzítja a drámai hatás érdekében – ám vannak filmek, melyek nem is állnak olyan távol a valóságtól.
Itt élnek a legboldogabb magyarok - elkészült hazánk legfrissebb boldogságtérképe
2023 év végén már a harmadik alkalommal készült el hazánk Nagy Boldogságfelmérése. Az internetes kérdőív segítségével készült felmérésben tavaly decemberben 15 ezer önkéntes válaszadó vett részt, akik egyebek között vallottak egészségi állapotukról, pénzügyi helyzetükről és anyagi biztonságukról is.
Idézetek év elejére az újrakezdésről
Új év, új élet – sokan vannak, akik megfogadják, januártól új életet kezdenek. Legyen szó munkahelyváltásról, költözésről vagy szakításról, az újrakezdés mindenkit kisebb-nagyobb félelemmel tölt el. Az ismeretlennel való szembenézés riasztó, hiszen ezzel elhagyjuk a komfortzónánkat – ám változtatni csakis így lehet. Összeszedtünk ezért néhány idézetet, melyek segíthetnek az újrakezdésben.
Ezért vágta le van Gogh a saját fülét
Vincent van Gogh, a világhírű holland festő 135 éve, 1888. december 23-án vágta le bal fülét. Az öncsonkítás miatt kórházba, majd szanatóriumba került, a tett pedig élete hátralévő másfél évének festészetét is meghatározta.
5 tévhit az űrről, amit mindenkivel elhitettek
Az űr egy rejtélyes hely, amelynek teljes feltérképezéséhez egy élet is kevés. Azonban ez sem állította meg az univerzummal kapcsolatos tévhitek villámgyors terjedését. A legtöbb ferdítést talán a popkultúra és számtalan sci-fi film inspirálta, amelyek között van néhány egészen elképesztő is. Éppen ezért jöjjön öt jól ismert mítosz, amit ideje megdönteni!
Egészségesebb lehet a szívnek a kemény víz, mint a lágy
Egy friss kutatás azonban most azt mutatta ki, hogy a kemény víz védelmet biztosíthat a szív- és érrendszeri betegségek kialakulása ellen.
Ezeket az élelmiszereket véletlenül se tegye hűtőbe
Habár a hűtőszekrény funkcióját tekintve az élelmiszerek hosszabb tárolási idejét biztosítja és bizonyos ideig megakadályozza azok romlását, egyes ételek esetében jobb, ha inkább nem használjuk. Mutatjuk, melyek ezek.
Mi okozza a legnagyobb fizikai fájdalmat a világon?
A fájdalom alapvetően szubjektív érzet. Azt, hogy mennyire érzünk fájdalmasnak valamit, függ a fájdalomküszöbünktől, a körülményektől és még csomó minden mástól – ám vannak azért némileg objektív szempontok, amik alapján lehet listázni. Abban például megegyezhetünk, gondolom, hogy egy tűszúrás kevésbé fáj, mint egy bokatörés. De nem csak tapasztalati úton tudunk listázni, szakértők több módszert is kitaláltak arra, hogy rangsorolhassák a különböző fájdalommal járó eseteket. Az IFL Science utánajárt a legfájdalmasabb betegségeknek, rovarcsípéseknek és élményeknek.
Lelki életünk a magzati korban - Sejtjeink a szeretetre és a félelemre is reagálnak
Ma már biztosan állíthatjuk, hogy a tanulás magzati létünk során kezdődik el. Népszerű téma ez főleg azoknak, akik gyermekáldás előtt állnak, a tudomány ugyanis bebizonyította, hogy a szülői környezet képes epigenetikus változásokat előidézni a következő generációkban. Elmondhatjuk tehát, hogy a szülő kezében nagy a felelősség, hisz ő lesz az, aki magzata lelki életét elsődlegesen alakítja.
Az MI képes előrejelezni az ember életeseményeit
Az olyan, írott nyelv modellezésére kifejlesztett mesterséges intelligencia, mint például a ChatGPT, képes arra, hogy egy ember életének korábbi adatai alapján az illető jövőjét „megjósolja”.
Tudtad? Ezért marad télen is zöld a fenyő
Ősszel a lombhullató növények levelei először színesedni kezdenek, majd lehullanak, ezzel szemben a különféle tuják és fenyőfák egész máshogy reagálnak a természet ezen változására.
Így takarítanak otthon a magyarok: aggasztó dolgok derültek ki egy friss kutatásból
Egy új reprezentatív kutatás azt vizsgálta, hogy miként viszonyulnak a magyarok az otthoni takarításhoz.