Miért dőlünk be az álhíreknek?
A közösségi médián keresztül és az internetet böngészve gyakran találkozunk álhírekkel. Bár a legtöbben azt mondják, hogy ők bizony azonnal kiszúrják ezeket, sajnos egyre könnyebb bedőlni nekik, hiszen a készítői már egyre jobban tudják, hogyan lehet hitelesnek és meggyőzőnek hatni.
Így gondozza a mikulásvirágot, hogy ne pusztuljon el rögtön karácsony után
Ősz végén, télen sok otthon díszívé válnak a csodás, főleg piros leveleiről ismert mikulásvirágok. Sajnos bármennyire is mutatósak, gondozásukra oda kell figyelni, mivel igen érzékenyek.
Ezért lesz nagyobb a fülünk idős korunkra
Az idős embereknek rendszerint nagyobb az orrok és a fülük, mint amilyen fiatalabb korukban volt. Vajon azt tudja, hogy miért?
Hagyjuk az ősszel lehullott faleveleket a kertben
Az avar egy fantasztikus életfenntartó tápanyagkörforgás része. Ráadásul rengeteg kisebb-nagyobb állat élete múlik azon, hogy van-e avar, ami segít nekik átvészelni a telet. Ha az utolsó szálig összegyűjtjük, műanyag zsákba gyömöszöljük, teherautóval elvitetjük, majd komposztként visszavásároljuk a lehullott faleveleket, az sem az élővilágnak, sem a pénztárcánknak nem tesz jót. Ha ellenállsz a késztetésnek, hogy nyáron folyton füvet nyírj, ősszel pedig avart takaríts, máris tettél valamit a benne élő madarakért, méhekért és pillangókért.
Híres emberek autizmussal, Asperger-szindrómával
Az autizmus, illetve az Asperger-szindróma diagnózisa egyre gyakoribb napjainkban, melynek kialakulásában komoly szerepet kap a genetika mellett a környezeti hatások is.
Ne féljen a világvégétől, hiszen már többet is sikeresen túléltünk!
Egy magát időutazónak valló TikTok-felhasználó szerint 2024-ben véget érhet a földi élet az éghajlatváltozás generálta természeti katasztrófák miatt. Ez nem az egyetlen világvége-jóslat, hiszen már számos vallási vezető, tudós, sőt, még egy tyúk is megjövendölte a világvégét.
Így vesznek rá az üzletek, hogy többet vásároljunk és költsünk
Bizonyára mindenkivel előfordult már, hogy egy-két dologért ugrott csak le a boltba, ám egy teli bevásárlókocsival jött ki onnan. Ez nem véletlen, az üzletek sokszor ravasz trükkökkel veszik rá a vásárlókat, hogy minél több árut rakjanak a kosárba.
Szép dolog a body positivity, de komoly veszélyekkel is jár
Saját és mások testének, külsejének elfogadása igen lényeges a mentális egészség szempontjából. Ezt hirdeti a body positivity: hogy ne a társadalom és a média által elvárt egyen-külső elérésére törekedjünk minden áron, hanem arra, hogy barátkozzunk meg adottságainkkal. Ez alapból igen hasznos, ám vannak veszélyei is.
Kiégés az orvosoknál – egyre nagyobb problémát jelent a világ minden táján
A kiégés szinte az összes szakmában jelen lehet, ám az orvosokat gyakrabban érinti – ez pedig komoly veszélyeket rejt.
Az a bizonyos rejtélyes völgy – Miért hatnak ránk nyugtalanítóan az emberszerű robotok?
Önt is rossz érzés keríti hatalmába, amikor egy emberszerű robotot lát a TV-ben? Ezzel nincs egyedül, és meg is vannak ennek az okai.
Koffein – mennyi a túl sok?
Bár bizonyos mennyiségű koffein fogyasztása biztonságos, sőt, jótékony hatású is lehet az egészségünkre nézve, azonban a jóból is megárt a sok!
A Chat GPT veszélyei
Bár az élet számos területén nagy segítséget nyújt, nem árt óvatosnak lenni!
Miért élnek tovább a nők a férfiaknál?
A világon szinte mindenhol hosszabb élettartamra számíthatnak a nők a férfiaknál. Sőt, sok esetben ez nem csak az emberekre igaz, hanem az állatvilágban is találunk több olyan fajt, ahol a nőstények tovább élnek. Ennek természetesen megvannak az okai. Hogy melyek ezek?