Életstílus

Karácsony a világ körül – Ázsia

Ázsia legtöbb országában a karácsonyt összekötik egyéb ünnepekkel is. Nem is mindenhol családi eseménynek számít, hanem csak egy olyan napnak, amikor mindenkivel kedvesnek kell lenni. De olyan ország is akad, ahol akár egy hétnél is tovább ünnepelnek.

2011.12.23. Életstílus

Van-e tudományos formula a viccességre?

Ahhoz képest, hogy mióta kutatja az emberiség a humor létezésének okait, és hogy hányan írtak már a témában, elég meglepő, hogy az első tudományos szimpóziumot a komédiáról 2011 januárjában tartották. Ha az ókorban tartották volna ezt az összejövetelt, bizonyára Arisztotelész és Platón lettek volna a fő szószólók, hiszen sokat elmélkedtek hajdan a témában. Arisztotelésznek viszont abban nem volt igaza, hogy az ember az egyetlen lény, amelyik képes nevetésre.

2011.12.23. Életstílus

50 érdekes tény a karácsonyról

A karácsonyi rohanás vége felé, miután sorban álltunk, hogy megvegyük a pulykát, végre hazaérünk, és azt látjuk, hogy a macska szétszórta a karácsonyfa díszeit, ráadásul még mandarint se vettünk, és annyi mindent el kéne még intézni! De arra nem sok idő jut, hogy megálljunk pár percre és elgondolkodjunk azon, honnan erednek ezek a hagyományok, miért van, hogy néhol csókot váltanak a fagyöngy alatt és miért is adunk egymásnak ajándékot?
Összegyűjtöttünk hát ötven ünnepélyes tényt, hogy egy kicsit többet tudjunk meg a karácsonyról és még inkább az ünnep hangulatába kerüljünk.

2011.12.22. Életstílus

Karácsony a világ körül - A Szentföld és Betlehem

A keresztény világ egyik legfontosabb ünnepe a Karácsony, azaz a kis Jézus születésének napja, mára világszerte a szeretet a család és az összetartozás ünnepévé vált. Szinte nincs a világon hely, ahol az emberek ne ünnepelnék saját világnézetük vagy vallásuk szerint a fény diadalát a sötétség felett, vagyis a téli napforduló idejét.

2011.12.21. Életstílus

Karácsony a világ körül - Amerikai Karácsony

Az amerikai Mikulás, vagyis Santa Claus, 1860-ban született az USA-ban, és nevét a holland telepesekkel együtt érkezett Sintaklaus után kapta. Bár a hollandok már a 17. században magukkal hozták Sintaklaust, Amerikában egészen addig nem töltött be jelentős karácsonyi szerepet, míg 1809-ben fel nem tűnt Washington Irving egyik novellájában. Ekkor azonban még St. Nicholas-ként ismerték, akinek sem piros ruhája, sem rénszarvasfogata nem volt, ám ugyanúgy minden évben ajándékot hozott a gyermekeknek.

2011.12.20. Életstílus

Újraolvasó: Anna Karenina

„Hol vagyok? Mit csinálok? Miért?” Ezek egy szépséges, szellemes, izgalmas és végtelenül sebzett nő utolsó gondolatai, miközben egy lassító vonat kocsijai közé veti magát... Az alábbi cikk bővelkedik felsőfokú jelzőkben, de az Anna Karenina nem érdemel mást, csak felsőfokot.

2011.12.20. Életstílus

Már csecsemőkorban eldől, hogyan fogunk felnőttként szeretni

A pszichológusok szerint már jóval korábban eldől, hogy felnőttként hogyan fogunk szeretni, és hogy képesek leszünk-e megoldani konfliktusainkat szeretteinkkel vagy éppen bízni bennük. A friss adatok szerint ugyanis mindez attól függ, hogy az első 12-18 hónapban milyen a kapcsolata a babának az édesanyjával.

2011.12.19. Életstílus