Miért vannak visszatérő, rossz álmaink és hogyan szabadulhatunk meg tőlük?
Szinte mindenkinek vannak vagy voltak korábban visszatérő, rossz álmai, és sokakat foglalkoztat a kérdés, hogy vajon mit is jelenthetnek. Egyesek pszichológiai oldalról közelítik meg, mások valamilyen spirituális jelentéssel ruházzák fel ezeket. De mit mondanak a szakemberek? Miért vannak visszatérő álmaink?
Sahlab- egy édes közel-keleti ital az őszi napokra
A sahlab egy igazán krémes, fűszeres ital, melynek elkészítése csupán pár percet vesz igénybe, és igen változatosan ízesíthető. A Közel-Keleten, Egyiptomban, Törökországban, Libanonban és Indiában is nagy népszerűségnek örvendő finomság elsősorban melegen tálalandó, így a hűvösebb őszi napok remek desszert itala lehet.
Mi a fontosabb az életkor előrehaladtával – a nyújtás, az egyensúlyt fejlesztő vagy az erősítő edzések?
Az öregedés kapcsán a legtöbben a fiatalos megjelenésük elvesztésétől tartanak, pedig sokkal nagyobb aggodalomra ad okot az erőnlét, az egyensúly és a ruganyosság romló állapota. Amennyiben ezen területeken jelentősebb hanyatlás következik be, az mozgásszervi problémákhoz, fájdalomhoz, esésekhez és csonttörésekhez vezethet, ami rányomhatja a bélyegét a mindennapokra- gondoljunk csak a lépcsőzésre, kirándulásokra vagy az unokákkal való aktív játékokra!
Kollagén a kozmetikában- vajon tényleg hatásos, vagy csak divat?
A kollagén szerveztünk igen fontos építőköve, mely az emberi testben a legnagyobb százalékban megtalálható fehérje. Többek között a bőr rugalmasságáért felelős, így nem csoda, hogy számos kozmetikai termékben fellelhető. De vajon mennyire hatásosak ezek a szerek?
Csupa habos dalgona kávé- ha valami különlegességre vágyik
Ez az édes, krémes kávékülönlegesség az első Covid-karantén idején tett óriási népszerűségre szert világszerte, melynek sikere azóta is töretlen. Nem is csoda, hiszen csupán 4 hozzávaló kell az elkészítéséhez, ráadásul a végeredmény igencsak mutatós, így vendégeknek is mindenképp érdemes elkészíteni!
Harvardi művészeti professzorokat kérdeztek az AI Art-ról
A mesterséges intelligencia az élet számos területén egyre több és egyre nagyobb jelentőséggel bír. Nincs ez másként a művészeteknél sem. Az AI Art ez esetben igencsak megosztja nem csak a laikusok, de a művészvilág képviselőit is. Nemrégiben harvardi művészeti professzorok mondták el a véleményüket a témáról.
Életre kelthetőek-e valamikor a fagyasztott emberek?
Miután a tudósok feltámasztottak egy 46000 éves orsóféreg csoportot, többeket foglalkoztat a kérdés: vajon emberek esetében is elképzelhető hasonló?
Őssejtekből hoztak létre tudosók egy teljes embriómodellt
Az embriómodellhez naiv embrionális őssejteket használtak a tudósok spermium és petesejt helyett.
Édes szilvás desszertek az őszi időszakra
Mutatunk nyolc mennyei, édes szilvás receptet az őszi időszakra.
Nem a víz a legjobb hidratáló?
Széles körben elterjedt nézet, miszerint a víz a legjobb hidratáló. Azonban több tanulmányban is más eredményre jutottak.
Sissi on Tour kiállítás a Gödöllői Királyi Kastélyban
Szeptember 8-án egyedülálló Sissi-gyűjtemény érkezik a Gödöllői Királyi Kastélyba, ahol a királyné és családja fennmaradt használati tárgyait mutatják be, ezáltal jobban megismerkedhetünk Erzsébet életével, mindennapjaival.
Pénteken nyílik az ARC kiállítás
Hamarosan megnyílik Budapest nagy népszerűségnek örvendő, ingyenesen megtekinthető köztéri kiállítása, az ARC.
Újra virágzásnak indult egy kihalás szélén lévő madárfaj
A takahe madarakat 1898-ban kihalt fajnak nyilvánították, amely egészen 1948-ig tartott, majd egy kisebb populációra bukkantak szakemberek, amely után megkezdték a madarak fajmentését. Mára a populáció 500 egyednél tart.