Norvégiában a legjobb az élet?
Az ENSZ rangsora szerint Norvégiában a legmagasabb az életszínvonal, ráadásul az északi ország már nyolcadszor került a lista élére.
Idén télen is folytatódik a farkas-vadászat Svédországban
A kritikák ellenére idén télen is folytatódhat a farkasok vadászata Svédországban.
A Pezsgő
Napjainkra Magyarországon is egyre kedveltebb a pezsgő, különösen így év vége felé. Ilyenkor egyre többen járkálnak a boros pultok között és próbálják kiválasztani a szilveszteri itókát. Mára ez már nem is olyan egyszerű feladat, hiszen a polcokon százszámra sorakoznak a különböző palackok, van, amelyik 400 forintba kerül és van, amely 20.000-be. Ráadásul mindenféle feliratok is vannak rajtuk.
Bebizonyították, hogy valóban szépít az alvás
Svéd kutatók első ízben bizonyították kísérletekkel, hogy az alvás időtartama pozitív hatással van az ember külsejére. A kipihent ember tényleg szebbnek és egészségesebbnek hat embertársai számára, mint a kialvatlan.
A gránátalma leve segíti a súlyos vesebetegeket
A gránátalmalé erősen antioxidáns hatású, és emiatt szinte minden betegség kezelésére ajánlják, a ráktól a szívbajokig. Izraeli kutatók az amerikai vesegyógyászok idei tudományos ülésén ismertették eredményeiket, amelyek szerint ez a gyümölcslé jelentősen javítja a művese kezelésre szoruló betegek állapotát is.
Mire jó a szezámmag?
Mindannyian ismerjük a szezámmagot, legalábbis a nevét, de tudjuk-e, honnan ered és fogyasztjuk-e rendszeresen a magok királyát?
A bevétel és a képzettség is befolyásolja az elhízást
A szegényebb nők körében jóval nagyobb az esélye az elhízásnak, ám a férfiaknál nem érvényes ez az összefüggés - állapították meg amerikai kormányzati kutatók.
Az EU-ban 116 millió embert fenyeget szegénység vagy kirekesztettség
Az Európai Unióban 116 millió embert - az uniós lakosság közel negyedét - fenyegetett szegénység vagy a társadalmi kirekesztettség valamely formája 2008-ban - állapítja meg az uniós statisztikai hivatal, az Eurostat "Jövedelem és életfeltételek Európában" című, most megjelent tanulmányában.
Megfelelő életvitellel jelentősen csökkenthető az agyi katasztrófák kockázata
A szélütés minden formája, az agyvérzés, az agyinfarktus vagy az agyembólia leggyakrabban megelőzhető, vagy időpontja jelentősen későbbre tolható. Az Amerikai Szív Szövetség megelőzési irányelveit a legilletékesebb szakfolyóirat, a Stroke ismertette.
Miért eszünk halat karácsonykor?
A karácsonyi asztalra kerülő ételek legtöbbjének szimbolikus üzenete volt: így mákos tésztát enni jó házasságot, hüvelyeseket gazdagságot és jó termést jelentett. A közösen elfogyasztott alma a család összetartozását, a mézzel elkészített fokhagyma pedig a jövő évi egészséget szolgálta. De mit eszünk ma, és mi a szokás a nagyvilágban?
Az alkohol sem segít a karácsonyi vacsora emésztésében
Az alkohol nem segít a túlságosan nehéz ételek emésztésében, de legalább nem is káros a gyomornak.
Játékmúzeum nyílik karácsonyra Keszthelyen
A babakocsiktól a társasjátékokon át a népi játékokig mintegy tízezer darabos gyűjteménynek ad otthont a Keszthelyen karácsonyra megnyíló Vidor Játékmúzeum.
Csodát tesz a zene - Sajátos pécsi stúdium
Már a várandósoknak is tanácsolják, hogy énekeljenek magzatuknak. A zene csodákra képes - mondja beszélgetésünkben Laczó Zoltán zenepszichológus, aki részt vesz a zeneterápia szakosok képzésében a Pécsi Tudományegyetemen. Megrendítő történetet mesél arról, hogy a muzsika még a halál küszöbéről is képes ideig-óráig visszacsalogatni a távozni készülőt.