„Olyan szomorú a hangod” – mesterséges intelligencia segítheti a depresszió szűrését
Beszédelemzésen alapuló, a depresszió felismerését segítő nyelvfüggetlen szoftvert fejlesztenek közösen a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Semmelweis Egyetem szakemberei. A technológia elsősorban az alapellátásban segíthetné a világszerte milliókat érintő mentális betegség szűrését, időt és pénzt spórolva az egészségügynek. Az alkalmazás már elkészült, de élesítéséhez további tesztekre van szükség.
Szórakozásból vett egy DNS-tesztet, titokra bukkant
Egy 19 éves férfi, hogy csatlakozott a népszerű trendhez és vett magának és az apjának egy DNS-tesztet. Lesújtó eredményeket kaptak.
Melyik ruhadarabot hányszor viselhetjük mosás nélkül?
Ruháink mosása ugyan elengedhetetlen a hétköznapi életünkben, azonban – amellett, hogy mindenki a saját életmódja és szokása szerint dönti el, mennyi ideig hord egy-egy ruhadarabot mosás nélkül – bizonyos ruhadarabok esetében hatványozottan érdemes odafigyelni arra, mikor kerülnek be azok a szennyesbe.
Új megvilágításba került a szőlő kultúrevolúciója
A szőlőszemek ízére, a bogyók héjának színére és a muskotályos ízre irányuló emberi szelekcióba egyaránt betekintést adott az, a világot átívelő új genomikai elemzés, melyben a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem több kutatója is részt vett.
Különleges alkotással lepi meg a 18 éves Müpa közönségét a szobrász
A Müpa előtti főlépcső korlátjára csempészett Füles című szobor minden zene- és kultúrarajongót arra biztat, hogy fejhallgatóját és napi gondjait bátran hagyja kint, mert a nagy múltú kulturális intézménybe belépve olyan élő zenei élményt kap, ami semmihez sem fogható.
Gondolattal irányított robot
A Sydney-i Műszaki Egyetem (UTS) fejlesztéséből született meg az a szerkezet, egy fejre húzható, kis méretű berendezés, amelynek segítségével a puszta gondolatával tud irányítani egy robotot a berendezést viselő személy.
A mentális betegségek öregítik a testet
Kronológiai életkoruknál idősebbnek mutatkoznak a mentális betegségekben szenvedők vérvizsgálati eredményeik alapján.
Beethoven rejtélyes halála
Közel 200 évvel ezelőtt halt meg, Ludwig van Beethoven halálának okát mégis mindössze a napokban sikerült felfedni DNS-tesztek elvégzésével – számolt be a hírről a Current Biology folyóirat. A tanulmány szerint a zeneszerző genetikailag hajlamos volt a májbetegségekre, mindezt pedig tetézte alkoholizmusa.
Ma van a színházi világnap
Ma van a színházi világnap, amelyre számos teátrum készül programokkal; a színházi ünnep alkalmából az előadások előtt felolvassák a világnap nemzetközi üzenetét, amelyet az idén Samiha Ayoub egyiptomi színésznő írt.
Zseniális fotók: Mucsi Zoltán Donald Trumpként vagy Marilyn Monroe-ként
Különleges fotósorozat mindannyiunk Kapájával a főszerepben. Március 22-én 19 órakor a Telep Galériában nyílt meg Marosi Viktor fotókiállítása, a Mucsi 12x.
8 pompás dísznövény, amit tavasszal érdemes ültetni
Egyes növényeket kifejezetten tavasszal érdemes ültetni, hogy jó esetben egészen őszig virágozzanak a kertben.
A Fény utcai piacon rendez húsvéti fesztivált a Kenyérlelke
Április 2-án jön az első húsvéti Kenyérlelke Fesztivál, ahol kalácsverseny, workshopok és a legjobb kézművespékségek várják majd az érdeklődőket.
Furcsa pár: összeállt a Heinz és az Absolut vodka
Egy nem mindennapi partnerség jött létre a Heinz és az Absolut között. A frigy gyümölcse: a vodkaszósz.