Pár év alatt zöld oázis a kertből: gyorsan növő sövények
Kevesen tudják, de vannak olyan sövénynövények, amelyekre nem kell hosszú éveket várni, hogy szép dúsra megnőjenek. Némelyik faként is elültethető, vagy szoliterként is megállja a helyét.
Ez a sokoldalú hínárféle segíthet a fogyásban és a rák megelőzésében
Levélszerű, tápláló és még finom is. A kelp nem tartozik a zöldségespultban látott levélzöldségek közé. Ez a hínárféle olyan, mint egy tengerben élő saláta, amely egyszerre szuper egészséges és fenntartható is.
Iránymutatás a gyermekek és fiatalok pszichiátriai-pszichológiai ellátásának javításához
A mentális egészség világnapját megelőzően tette közzé az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és az UNICEF a gyermekek és fiatalok mentális egészségéről szóló kiadványát: az útmutató a korcsoport számára elérhető egészségügyi szolgáltatások átalakítását támogatja.
Ez a vietnámi leves egyszerűbb, mint gondolná
Ahogy az idő egyre inkább ősziesbe fordul, jól esik elheveredni a kanapén egy nagy tál meleg, gőzölgő levessel. A vietnámi húsleves, a pho egyáltalán nem bonyolult és tökéletes arra, hogy átmelegítsen a hideg napokon.
A világ 5 leghátborzongatóbb tava - és a mögöttük álló tudomány
Ezektől a tavaktól garantáltan kirázza a hideg. Akad olyan, amely eddig már több száz emberéletet követelt, de olyan is, ami „mumifikálja” a belezuhanó gyanútlan látogatót.
Pilatesszel a demencia ellen
Kutatások szerint a pilatestréning csökkentheti az időskori szellemi leépülés kockázatát.
Az Év természetfotósa verseny idei győztesei - képekben
117 országból érkezett 59 228 pályamű közül választották ki a londoni Természettudományi Múzeum versenyének győzteseit, akiknek kiállítása október 11-én, pénteken nyílik meg.
Istenek és démonok királysága: Mezopotámiáról nyílt kiállítás a Szépművészeti Múzeumban
A Szépművészeti Múzeum nagyszabású kiállítása, az Istenek és démonok királysága 150 tárgy segítségével mutatja be Mezopotámia anyagi és szellemi kultúráját. Magyarországon első alkalommal nyílik ennyire átfogó kiállítás a művészet- és kultúratörténeti szempontból is meghatározó ókori államról.
Újrahasznosított épületek Hollandiában: Szentségtörés vagy a józan ész diadala?
Kevés lehangolóbb dolog van egy város életében annál, mikor régi épületei elhagyatottan, csendben indulnak oszlásnak, majd végül renoválás hiányában elbontásra kerülnek. Hollandiában erre a problémára egy sajátságos, mindemellett rendkívül kreatív megoldással rukkoltak elő. Azt tudjuk, mi történik akkor, ha valaki bort iszik és vizet prédikál, de mi van, ha a templomból kocsma, iskolából étterem válik és a magányos falak újra megtelnek élettel? Iliás-Nagy Katalin izgalmas példákat hozott a témában, és szakértőt kérdezett a hazai szemléletről.
Séta a múltba: Mesebeli magyar kastélyok
Magyarország bővelkedik történelmi kincsekben. Elmúlt korok emlékeit őrzik ezek a kastélyok, melyeket érdemes még az ősszel meglátogatni.
A robotika és a biotechnológia együttes fejlődése hozhatja el az új világot?
Felfogni is nehéz, hogy a technológiai fejlődés milyen jövőt hozhat el. A kecskeméti Mercedes-gyárban már próbaüzemmódban dolgoznak a humanoid robotok, mialatt egy norvég robotikai cég nem rég mutatta be az első háztartási robotját, sőt egy japán cég már képes "élő" bőrt is húzni a gépi segítőkre.
Vége a kutyahúsbiznisznek Dél-Koreában
A dél-koreai kormány fokozatosan kívánja leállíttatni a kutyahústermelést. Emiatt azonban több évtizede működő vállalkozások mehetnek tönkre a The Korea Timesnak nyilatkozó érintettek szerint, akik a beígért kompenzációt nem tartják elégnek, ahogyan a kutyahúsüzletről másra történő átállásra rendelkezésre álló időt sem.
Magyar névadóval indítja útnak az amerikai magán űrvállalat legújabb űrkapszuláját
Helyi idő szerint hétfőn reggel indíthatták a Blue Origin amerikai magán űrvállalat legújabb űrhajó-variánsát, a News Shepard-öt. A gép névadója a rakétatechnológia és az űrhajózás egyik úttörőjeként is ismert magyar tudós, Kármán Tódor.