Itthon a költségvetési adatra érdemes figyelni - napi jelentés
A Nemzetgazdasági Minisztérium délután 4-kor teszi közzé az előzetes májusi államháztartási adatot.
A Nemzetgazdasági Minisztérium délután 4-kor teszi közzé az előzetes májusi államháztartási adatot.
Az elmúlt kilenc évben összesen több mint 284 milliárd forint extraadót fizettek be a magyar költségvetésbe a gyógyszeripari cégek. Többet, mint amennyit az állam 2012-ben egész évben a gyógyszerek támogatására szán.
Látványosan csökkent az értékesített e-matricák száma, de a négynapos lehetőség megszüntetésével - és a D4-es kategória díjemelésével - nőttek a bevételek.
Meglehetősen gyenge teljesítményt mutatott a forint az elmúlt egy hónap során, a kilátásokat illetően azonban a hazai alapkezelők némileg optimistábbá váltak, ez elsősorban a hosszú távú várakozások esetében figyelhető meg, itt tavaly december óta nem volt ilyen mértékű derűlátás. A kötvényekhez is jobban vonzódnak a profik, mint egy hónappal korábban, ez pedig az eszközosztály saját benchmarkhoz képesti súlyozásában is megmutatkozik, jelenleg 10%-os nettó felülsúlyozás figyelhető meg.
Felmérések szerint Európában a munkahelyi hiányzások 50-60 százalékának hátterében a munkavégzéshez kapcsolódó stressz áll. Emiatt évente közel 23 millió dolgozónál jelentkezik valamilyen egészségügyi probléma - ez pedig már a gazdasági rendszer működését is komolyan befolyásolja. A munkahelyi stresszhez kapcsolódó betegszabadságok és a korai nyugdíjazás költsége ugyanis jelentős terhet jelent a vállalatok számára.
a Moody’s ma éjszaka bejelentette, hogy rontja hat német és három osztrák bank adósminősítését.
Elhalasztotta a döntést a jegybanktörvény módosításáról az Országgyűlés, amely úgy értelmezhető, hogy az ECB és az IMF kritikáit végül mégis figyelembe veheti a kormány egy újabb változat kidolgozásával
Az ECB és az IMF sem elégedett a jegybanktörvény kapcsán, elhalasztják a parlamenti szavazást.
Utoljára idén január közepén érzékelte akkorának a piac a magyar állam esetleges csődjének kockázatát, mint pénteken. Ez annak ellenére alakult így, hogy az állam rendkívül nagy likvid pénzügyi tartalékokon "ül", ráadásul emiatt egyelőre nem sürgős a kormánynak az EU/IMF-megállapodás sem. Ha a következő bő egy évben továbbra is pénzhez jut az állam, akkor akár az is lehetővé válna, hogy a 2014 tavaszi választásokig az EU/IMF-megállapodás nélkül is finanszírozható az államadósság. Az elméleti lehetőségtől azonban a valóság akár nagyban is különbözhet. Ha netán beüt a krach, akkor a rendkívül magas pénzügyi tartalékok is elfogynak néhány hónap alatt.
Több mint 18 milliárd forintot vesztett tavaly az állami nyugdíjvagyonon. Az indoklás egyebek között azért nem lehetett megőrizni a portfólió értékét, mert túl gyorsan estek a tőzsdék.
A forint nem tudott érdemben erősödni a főbb devizákkal szemben.
A KSH tegnap reggeli közzététele szerint folytatódott a beruházások mélyrepülése; bár az I. negyedéves adatra piaci konszenzusos várakozás nem volt elérhető, a közel 9%-os év/év alapú visszaesés csalódást keltőnek mondható
A július 1-jén életbe lépő új adatroaming-szabályozás egyik fontos pontja, hogy a felhasználók az Európai Unión kívül barangolva sem tudnak majd kirívóan magas mobilnetes számlát összehozni.