Gazdasági hírek
Ez mentheti meg a magyar gazdaságot - beindul a gigaberuházás
Kezdődik a sorozatgyártás a Mercedes kecskeméti üzemében, ahol február végére több mint száz tesztautó készült már el tavaly szeptember óta: a gyártási folyamat különböző fázisait végigjáró próbadarabok minősége a mérnökök szerint is világszínvonalú, az utolsó csavarig megegyeznek a Németországban néhány hónapja már gyártott autókéval.
Csőbe húzhatják az utazókat - erre érdemes figyelni!
A magyarországi jogszabályokat könnyedén kijátszva, nálunk engedéllyel és biztosítással sem rendelkező utazási irodák hirdetik az interneten magyar nyelven a szolgáltatásaikat. Esetenként a saját zsebre dolgozó idegenvezetők teszik így közzé ajánlataikat - írta a Magyar Nemzet.
Álom marad a megélhetés az állami nyugdíjból
A magyarok 45 százaléka biztosra veszi, hogy a nyugdíja nem lesz elég a tisztes megélhetéshez - derül ki az OTP Öngondoskodási Indexből. A lakosság 47 százalékának nincs megtakarítása. A megkérdezettek 58 százaléka kijelentette: semennyit nem képes félretenni nyugdíjas korára. Bizakodásra ad okot azonban, hogy összességében nő a megtakarítási hajlandóság annak ellenére, hogy csökkennek a lakosság pénzügyi tartalékai. A megkérdezettek 46 százaléka gondolkodik valamilyen megtakarítási formában a közeljövőben. A legfiatalabb korosztály hajlik a leginkább az öngondoskodásra, de a középkorúak is kezdik felismerni, hogy enélkül nem boldogulhatnak.
Mérséklődő olajárak - Napi jelentés
A Brent olaj 124,90 körüli szintre csökkent tegnap miután az amerikai olajkészlet adat 3,6 millió hordós készletnövekedést mutatott.
Marad-e az alapkamat? - Napi jelentés
Egyértelmű a piaci várakozás, hogy nem változtat ma a Monetáris Tanács a jegybanki alapkamaton, a Bloomberg felmérésében mind a 26 megkérdezett elemző 7,00%-ra számít
Alig emelkedtek az átlagkeresetek - Heti jelentés
Csökkent a foglalkoztatottak száma, alig nőtt a nettó átlagkereset januárban.
Gyógyszercégek, ébresztő!
Új iparági modell van kialakulóban a globális gyógyszer szektorban, mely akár olyan változásokat is hozhat az iparági szereplők számára, mint amilyen az autóipar forradalma volt. A legnagyobb cégek profitabilitásának következő években várható csökkenése a McKinsey tanulmánya szerint nem kérdés, csak az, hogy hogyan reagálnak a társaságok arra a folyamatra, mely a specializált, egyre fókuszáltabb stratégiával rendelkező társaságok térnyerését mutatja.
Kevesebbet fizetne a Richter
A tavalyinál kevesebb osztalékot fizetne részvényeseinek a Richter igazgatósága.
A megfázás gyógyszer az egyik legjobb üzlet
A recept nélkül kapható gyógyszerek és gyógyhatású készítmények (otc) kiskereskedelmi forgalma elérte a 8 milliárd eurót Németországban, tavaly. Ez 2 százalékkal több, mint az előző évben, állapítja meg a Nielsen piackutató frankfurti vállalata, folyamatos felmérése alapján.
Ismét fölfedezhetik az Egist
A biológiai gyógyszerek piacán való megjelenés ismét izgalmassá teheti a befektetők szemében az Egist, amely egyre több kelet-közép-európai piacán szembesül az állami költséglefaragások hatásaival és az olcsó ázsiai generikus-gyártók versenyével.
Gyógyszercégek vonulnak ki a magyar piacról a nyomott árak miatt
Nemcsak tápszereket, de prosztatabetegségre és vércukorszint-szabályozásra szolgáló készítményeket is kivontak az év eleje óta a gyógyszergyártók Magyarországról a kényszerű árcsökkentés miatt - számolt be hétfőn a Világgazdaság.
Izgalmas pénzügyi hétnek nézünk elébe - Napi jelentés
A legfontosabb napi makrogazdasági hírek, friss deviza- és árupiaci összefoglaló és aktuális információk a részvénypiacról.
Az egészségmegőrzés jó üzlet a magyar szállodák szerint
Egyre bővül azoknak a wellness szállodáknak a száma Magyarországon, amelyek orvosi felügyelet alatt zajló Medical Wellness szolgáltatásokat is kínálnak. A lényeg a betegségmegelőzésen van, amelynek az igényét szeretnék elterjeszteni a magyar emberek közt, akiknek nem a prevenció a harmadik nevük.