Casco biztosítások - Kedvezmények és díjat befolyásoló tényezők
Időről időre változnak egy adott biztosító kedvezményei, de a kedvezmény fajták egy megszokott rendszert követnek.
Időről időre változnak egy adott biztosító kedvezményei, de a kedvezmény fajták egy megszokott rendszert követnek.
Jelen cikkünkben az önrészekről, károsító tényezőkről, illetve a járművek felértékeléséről, tarifáló rendszerekről esik szó.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Észak-magyarországi Regionális Adó Főigazgatósága az alábbi tájékoztatóval segíti azon belföldi magánszemélyeket, akiknek az egészségügyi szolgáltatás igénybevételét megalapozó jogviszonya rendezetlen, de megfelelő egészségügyi ellátás megszerzésére igényt tartanak.
A cascóval rendelkező autók 22%-ára jelentenek be évente valamilyen káreseményt. A töréskárok legalább ötször gyakoribbak a lopáskárok előfordulásánál. Ez a casco díjfelosztásban is jól tükröződik: amikor csak törés elemi kárra kérünk fedezetet alig kevesebb az éves díj, mint a teljes körű biztosításnál.
A biztosításról írt sorozatban az olvasók érdeklődésének 11%-át keltette fel a fenti biztosítás. Ezért a most következő cikkben az Allianz és a Generali biztosítók egészségügyi felelősség biztosítását hasonlítjuk össze, ezen belül is a munkaadót terhelő felelősséget.
A Generali esetében önrész "mentesség" - 25 - 50 - 100 - 250 ezer forint, illetve 10%, de min. 100 eFt 10% de min. 50 eFt közül választhatunk. Allianz esetében a kár 10%, de minimum 25 ezer, maximum 250 ezer forint közötti. A 10% alapönrész szokatlan a vállalkozói biztosításban és kellemetlen lehet egy többmilliós kár esetén, melyet kompenzál a 250 ezer forintban maximált önrész. Uniqa vállalkozói biztosításnál egyféle önrész van: Harmincezer forint, mely az üvegkárokra nem, kiegészítő kockázatokra eltérő feltételekkel vonatkozik.
Amikor visszatekintünk régebbi vállalkozásunk eseményeire látjuk, milyen károk milyen gyakorisággal fordultak elő. E szerint kialakítható egy magas önrésszel, de nagyobb árengedményt tartalmazó vs. alacsony önrészes drágább szerződés. Új vállalkozások esetén a leggyakoribb önrész a fix 20-25-50 ezer forintos önrész, amelyet a kárból levon a biztosító. Károk előfordulása jellemzően 1 és 5 év közötti ciklusokra tehető tapasztalatom szerint. Egyes káresetek (pl. üvegtörés, vezetékes vízkár) kedvezőtlen környezetben éventer többször megismétlődhetnek, melyek a biztosító általi szerződésbontást eredményezhetik.
Gyakorlatilag 10%-os alul-biztosítottságot tolerálnak a biztosítók, ezért igazán nagy veszély a károk megtérülésénél és kisebb káreseteknél nincs.
A felelősségbiztosítással együtt járó biztosítási igény a vállalkozások vagyontárgyainak, épületeinek és ingóságainak biztosítása. Tekintsük át azokat az általános szabályokat, amelyekről mindenkor jó tudnunk a vagyonbiztosítás alkalmazása során.
Biztosítási kalauz rovatunk jelenlegi cikke is az egészségügyi felelősségbiztosítások rendszere témakört elemzi tovább a tevékenységi helyek, elévülés részletezésével
Következő cikkünkben a kockázatkimerülés és jogfolytonosság legfontosabb gyakorlati tudnivalóit foglaljuk össze.
Szakmai gyakorlatom során meglepve tapasztaltam, hogy milyen kevés információ szűrődik át a vállalkozó orvosokhoz. Így lehetséges, hogy a felelősségbiztosításban adott lehetőségeket sokan még nem tudják megfelelően használni. Ebben a cikkben szeretnék elméleti ismeretek helyett gyakorlati tanáccsal szolgálni - mivel naponta foglalkozom értékesítéssel kis és közepes EÜ: vállalkozások kérésére.
Jelen összefoglalásban a fizetendő járulékokat, alapját és mértékét részletezzük státusz szerint..