Öregkor: folyamat vagy betegség?
Az öregedés tény, ahogy egyre növekszik éveink száma, úgy halad előre szervezetünk öregedése kíméletlenül és megállíthatatlanul. Szakemberek szerint azonban ideje az öregedést más szemmel nézni, mégpedig úgy, ahogy az ember a betegségekre tekint – amelyek befolyásolhatók, késleltethetők vagy akár kezelhetőek is.
Előrelépés az egykor halálos szívhiba kezelésében
Három évtizede még jellemzően halállal végződött a szív bal kamrájának veleszületett hiánya, azonban az új technológia és sebészeti módszerek lehetővé tették, hogy ezek a gyermekek megérhessék a felnőttkort – derült ki a New England Journal of Medicine folyóirat május 27-i számában közzétett egyik tanulmányból.
WHO: évről évre emelkedik a dohányzó nők száma
A világ csaknem egymilliárd dohányosának 20 százalékát nők teszik ki; az Egészségügyi Világszervezet (WHO) legfrissebb jelentése szerint a dohányzó nők száma évről évre folyamatosan emelkedik - hívta fel a figyelmet a szervezet az idei dohányzásmentes világnap alkalmából. A kardiológusok társasága radikálisabb szabályozást sürget a dohányzás visszaszorításáért.
Német kutatók: magasabb a városlakók vérnyomása
A városban lakók vérnyomása gyakrabban emelkedett, mint a békésebb vidéken élőké, és ebben német kutatók szerint a légszennyezés játszhat szerepet.
Egy nyár a szörnnyel - regény az SM-ről
Fabrizio Sparta a saját és beteg felesége életéből három év történetét írta meg úgy, hogy minden megpróbáltatás és szenvedés ellenére reményt sugall az olvasónak. Azt vallják: szeretettel, családi összefogással megteremthető egy viszonylag normális élet még a fenyegető betegség árnyékában is.
Az immunrendszer okolható a kényszerbetegségekért
Kényszerbetegségben egyaránt szenvedhet ember és állat. Az érintettek kényszeresen ismételgetnek cselekvéseket, akkor is, ha azzal ártanak önmaguknak. Az emberek például addig tépik a hajukat, hogy helyenként megkopaszodnak, az egerek pedig addig tisztogatják magukat, míg kihullik a szőrük, és kisebesedik a bőrük. A Nobel-díjas Mario Capecchi és csapata most kiderítette, hogy a probléma gyökere az immunrendszerben rejlik.
Kevesebb cukros ital, alacsonyabb vérnyomás
Egy tanulmány szerint még egy dobozzal kevesebb cukros üdítő is jelentős változást hozhat.
Sziporkáznak az egészséges fiatalok a multivitaminoktól
A multivitamin hatásait leggyakrabban időseknél szoktál tesztelni. Ez egyike azon kevés tanulmányoknak, mely a vitamin/ásványi anyag kiegészítők és egészséges fiatalok csoportjának pszichológiai működése közti kapcsolatot vizsgálja.
A tüdődaganatos erős dohányosok ötvenezer génmutációt hordoznak
A tüdőtumorban szenvedő erős dohányosok akár ötvenezer génmutációt is hordozhatnak - állítják amerikai kutatók, akik vizsgálataikról a Nature legújabb számában számolnak be.
Falus Ferenc: a migránsok is kapjanak egészségügyi ellátást
Falus Ferenc országos tiszti főorvos szerint minden migráns számára biztosítani kellene az egészségügyi szolgáltatásokhoz való hozzáférést a közegészségügyi veszély csökkentése érdekében.
OS - A Magyar Ortopéd Társaság és az Ortopéd Szakmai Kollégium közleménye
Az Ortopéd Szakmai Kollégium, ezen az úton is értesíti, az Ortopéd és Ortopéd-Traumatológus szakorvos kollégákat, hogy a Gyógyászat Segédeszköz Támogatási Lista megváltozott. Az életbelépés határnapja 2010. 06. 01.
Megalakult a Hálózati Gyógyszertárak Szövetsége
Az újonnan létrejött Hálózati Gyógyszertárak Szövetsége részt kíván venni a gyógyszertárak jövőjét és tágabb értelemben a magyarországi gyógyszerkereskedelmet meghatározó döntések meghozatalában, jogszabályok kialakításában is, továbbá tagjai gazdasági érdekvédelmét is el kívánja látni - közölte a szervezet az MTI-vel csütörtökön.
Az időskori elesések oka az agyi keringés megváltozása lehet
Egy új kutatás szerint a magas vérnyomás megváltoztathatja az ember agyi keringését, és ez vezethet az idős korban oly gyakori elesésekhez.