Őssejtek előállításának legbiztonságosabb módját dolgozták ki
Az eddigieknél biztonságosabb módszert dolgoztak ki brit és kanadai kutatók arra, hogy közönséges bőrsejtekből sokat tudó őssejteket állítsanak elő, ezzel hamarosan kiküszöbölhetik az embrionális őssejtek iránti igényt - közölte online kiadásában a brit Nature tudományos magazin.
B12 vitaminnal súlyos születési rendellenességek előzhetők meg
Teherbe esésük előtt a folsavon kívül elegendő B12 vitamint is kellene kapniuk a nőknek, hogy csökkentsék egy súlyos fejlődési rendellenesség, az idegcsőzáródási zavar kockázatát - közölték írországi vizsgálatuk eredményét kutatók a Pediatrics című szaklap hétfői számában.
Az új gyógyszerek lassan és drágán jönnek
Gyógyító hatású molekulák fölfedezése és állatkísérletes vizsgálata is éveket igényel, de az első, emberen történő megfigyelésektől a forgalomba kerülés engedélyének megadásával az új készítmény átlag további kilenc év múlva jelenhet meg a patikában. Egy, a gyógyszerfejlesztéseket kutató amerikai intézet Outlook 2009 című tanulmánya most jelent meg.
Az egészségügyet is elérte a gazdasági válság
Átalakítják a gyógyszerellátást és megszüntetik a teljesítményvolumen-korlát (tvk) rendszerét - jelentette be az egészségügyi miniszter a keddi kormányszóvivői tájékoztatón, Budapesten. A Fidesz szerint a miniszter beismerte, hogy a tvk károkat okozott a betegeknek.
GFK: már ügynököktől is vásárolunk vitamint
Továbbra is az egészségmegőrzés egyik fontos eszközének tartjuk a vitaminok szedését, habár kevesebbet vásároltunk belőle az elmúlt 2 évben - derül ki a GfK LHS Healthcare gyógyszerészek, patikai vásárlók és lakosság körében végzett kutatásaiból, valamint a háztartások privát fogyasztását mérő Consumer Tracking adataiból.
A magas inzulinszint növelheti az emlőrák kockázatát
A magas inzulinszinttel rendelkező nőkben nagyobb lehet az emlőrák kialakulásának kockázata, mint azokban, akik vérében alacsonyabb az inzulin szintje.
A harag valóban ölhet
A harag és más erős érzelmek potenciálisan halálos szívritmuszavart válthatnak ki az arra érzékeny embereknél - közölték amerikai kutatók hétfőn.
Influenzavírusokat hatástalanító antitesteket találtak
Olyan emberi antitesteket fedeztek fel amerikai tudósok, melyek egyaránt hatástalanítják a madárinfluenza és a szezonális humán influenza vírustörzseit, ezáltal életmentő kezelések kifejlesztésére nyílik lehetőség - jelentették be a Nature tudományos magazin vasárnap megjelent egyik szakkiadványában.
Ukrán egészségügyi szakembereket képez a nyíregyházi kórház
Húsz ukrán orvos és egészségügyi szakdolgozó számára szervezett elméleti és gyakorlati oktatást a sürgősségi betegellátás témakörében a nyíregyházi kórház - hangzott el hétfőn, egy nyíregyházi sajtótájékoztatón.
90 éves a debreceni orvosképzés
Elképzelhető, hogy az egész praxistörvényen változtatni kell, mert a praxis alapú háziorvosi, illetve gyermekorvosi rendszer nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket - mondta az Országgyűlés (OGY) Egészségügyi Bizottságának szocialista alelnöke szombaton Debrecenben.
Egyetemisták vs majmok: matekból döntetlen
Nincs szükség beszédre a számokhoz, számos főemlős képes az alapvető matematikai műveletek elvégzésére. A nyelvhasználat az absztrakciót teszi lehetővé, és az ember ennek segítségével tudott magasabb szintre eljutni, állítja a Duke Egyetem szakértője.
Horrorisztikus sebészet egy XVIII. századi kézikönyvben
Egy háromszáz éves sebészeti kézikönyvből ismerhető meg, hogy milyen horrorisztikus élményben volt része a pácienseknek a korábbi évszázadokban az érzéstelenítés felfedezése előtt.
A drága euró szorongatja a kórházakat
Legkésőbb június-július környékén megroppanthatja az egészségügyi intézmények költségvetését a forint gyengülése. Az orvosi eszközök várhatóan húsz százalékos drágulása ellen a kórházak a szolgáltatások szűkítésével védekezhetnek - írja a Népszabadság.