Több városi kórház élére neveztek ki új vezetőt
Révész János, az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója hét városi egészségügyi intézmény élére új vezetőt állított.
Hogyan lehet megjósolni a stroke kockázatát a szemen keresztül?
Bár egyesek azt mondják, hogy a szem a lélek tükre, az orvosok már jó ideje tudják, hogy az általános egészségi állapotba is betekintést nyújthat.
Az elhízás új definíciója nem a BMI-re fókuszál
Az elhízás számos gyakori betegséggel, például a 2-es típusú cukorbetegséggel, a szívbetegséggel, a zsírmájbetegséggel és az ízületek és csontok rendellenességeivel hozható összefüggésbe.
A krónikus és a hirtelen fellépő szorongás növelheti a demencia kockázatát
Korábbi kutatások azt mutatják, hogy a szorongó embereknél megnövekedhet a szív- és érrendszeri betegségek, a gyomor-bélrendszeri problémák és az immunrendszer károsodásának kockázata.
Új alapítványt jegyeztek be, ami a NEAK által nem támogatott terápiákról dönt majd
Január 14-én bejegyezték a Batthyány-Strattmann László Alapítvány a Gyógyításért közhasznú alapítványt, amely évente 30-40 milliárd forint felett rendelkezik majd.
Egy új hatóanyag kulcsszerepet játszhat a tuberkulózis elleni küzdelemben
A tuberkulózis a leggyakoribb fertőző betegség világszerte. Csak a 2022-es évben 10,6 millió új fertőzés és 1,3 millió haláleset történt.
Gazdasági paradoxon az egészségügyben: az orvosok is a rendszer áldozatai
Az egészségügyi intézmények pénzügyi problémái évek óta jelentős terhet rónak mind a kórházak és rendelőintézetek vezetésre, mind a frontvonalban dolgozó orvosokra. – írja közleményében a Magyar Orvosi Kamara (MOK). A honlapukon megjelent írás szerint a szakembereket naponta szembesítik azzal, hogy munkájuk gazdasági veszteséget termel, ami morális, szakmai és mentális terheket jelent.
Az otthoni hőmérséklet befolyásolhatja az idősek kognitív funkcióit
Egy új tanulmány szerint az idősek akkor tapasztalják a legkisebb mértékű figyelemzavart, ha az otthoni hőmérséklet egy bizonyos tartományon belül marad, ami rávilágít arra, hogy a jelenlegi éghajlati viszonyok károsíthatják a kognitív egészséget.
Úttörő kutatás segítheti a porckopásos betegek életminőségének javítását
A porcsérülések és a porckopás kezelésének új távlatait nyithatja meg a Debreceni Egyetem szakembereinek kutatása.
A testmozgás segíthet megállítani a rák előrehaladását?
A British Journal of Sports Medicine című szakfolyóiratban nemrégiben megjelent tanulmány azt vizsgálta, hogy a rák diagnózisát megelőzően végzett fizikai aktivitás szintje hogyan befolyásolja a betegség progresszióját és a halálozást.
A súlyos fejsérülés felébresztheti a szervezetben szunnyadó vírusokat
Egy komoly ütés a fejre alattomos csapást mérhet az emberi immunrendszerre is - ez egy olyan kettős hatás, amely felébresztheti a szervezetben szunnyadó vírusokat, így hozzájárulhat a neurodegeneratív betegségek kialakulásához.
A sürgősségi és traumatológiai ellátás új szintje: a világ legkorszerűbb CT-je
A balesetet szenvedett, stroke-gyanús, belső vérzéses vagy egyéb okból sürgősségi ellátásra szoruló betegek kivizsgálását mostantól egy minden eddiginél gyorsabb és pontosabb képet adó, alacsony sugárdózisú CT segíti a Semmelweis Egyetemen. Magyarországon sehol máshol nincs még ilyen berendezés, az pedig világszinten egyedülállónak számít, hogy egy helyen két csúcskategóriás Siemens Naeotom CT szolgálja a minőségi betegellátást. Az első fotonszámláló berendezés három éve, globálisan az elsők között került a klinikára.
Új távlatok nyílhatnak meg az időskori és neurológiai betegségek kezelésében egy magyar találmány segítségével
A New York-i Columbia Egyetem Zuckerman Intézet, a BrainVisionCenter (BVC), valamint a HUN-REN Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet (KOKI) közös kutatása révén forradalmi eredményre jutottak a kutatók. Egy magyar fejlesztésű speciális mikroszkóp segítségével sikerült megfigyelni az emlékek megszületését.