Tudósok új vércsoportot azonosítottak
Egy 50 éve megoldatlan rejtélyre találtak választ a tudósok az újonnan felfedezett MAL vércsoporttal, amely fontos áttörést jelenthet a ritka vércsoportú betegek kezelése terén világszerte.
Már 180 ezer magyar használja azt az orvosi appot, amely néhány tünet alapján segít felfedni a betegség okát
Az alkalmazást a Semmelweis Egyetem orvosai és kommunikációs szakértői fejlesztették ki, hogy segítsenek a gyerekek, és hamarosan a felnőttek betegségeinek azonosításában.
Az első robotizált szívátültetés Szaúd-Arábiában: Új korszak az orvostudományban
Szaúd-Arábia az utóbbi években jelentős fejlődésen ment keresztül az orvostudományban, egyre inkább fókuszálva a modern technológiákra. Az antik iszlám világ orvostudományi hagyományai után most egy új korszak kezdődhet a digitális és robotizált orvoslás révén.
MOK-díjak: elindult a jelentkezés
A hagyományokhoz híven az idei Országos Küldöttközgyűlésen, amelyet 2024. november 30-án rendeznek meg, ismét átadják a Magyar Orvosi Kamara által alapított díjakat.
Antibiotikum-rezisztencia: 39 millió haláleset fenyeget a következő 25 évben
Az antibiotikumok túlzott használata globális egészségügyi válságot idézhet elő, amely milliók halálát okozhatja, ha nem történik sürgős beavatkozás.
Egyre több ember "gyógyul"orvosok helyett a Reddit-felhasználók "szakértelmét" használva
A növekvő egészségügyi költségek és a közösségi média hatására egyre több beteg próbálkozik otthoni gyógymódokkal
A terhesség átmeneti és tartós változásokat is okoz a nők agyában
Egy új tanulmány részletes MRI-felvételek segítségével követte nyomon egy nő agyának változásait a fogantatás előtt, a terhesség alatt, és a szülés utáni két évben.
Új Covid-variáns: jöhet az XEC?
Európában egy XEC nevű új Covid-változat gyors terjedése kezdődött meg, amely a szakértők szerint dominánssá válhat. Az omikron alvonal egyik alfajaként először júniusban Berlinben észlelték – közölte az Independent. A kutatók szerint a variánsnak néhány hét vagy hónap kell a gyorsabb terjedéshez.
Áttörésről jelentett a rákkutatásban az AstraZeneca
Az AstraZeneca Imfinzi nevű gyógyszere meghosszabbította a hólyagrákos betegek életét, elsőként érve el jelentős javulást az immunterápiás kezelések terén az ilyen típusú betegségben szenvedők számára.
Hatásos és biztonságos a 7. osztályosok hepatitis B elleni védőoltása
Hatásos és biztonságos a 7. osztályos gyermekek hepatitis B elleni védőoltása - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ.
A V4-országok részvételével rendeznek egészségtudományi konferenciát Pécsen
Az egészségtudomány aktualitásait, az egészségügy fejlesztésének lehetőségeit vitatják meg azon konferencián, amelyet a Pécsi Tudományegyetem (PTE) szervezésében tartanak magyar, cseh, lengyel és szlovák szakemberek részvételével csütörtökön és pénteken a baranyai vármegyeszékhelyen.
Elhunyt Radda György Károly világhírű biokémikus
Elhunyt Sir George Charles Radda (Radda György Károly) világhírű biokémikus. A magyar származású brit professzor, aki a Royal Society Buchanan-érmét, a Brit Birodalom Rendje kitüntetést, valamint a Magyar Corvin-láncot is megkapta, pénteken 88 évesen halt meg - közölte a Magyar Corvin-lánc Testület szombaton az MTI-vel.
Száz éves a debreceni gyermekklinika
Centenáriumi tudományos ülésen emlékeztek meg arról, hogy száz évvel ezelőtt kezdte meg működését a debreceni Gyermekgyógyászati Klinika. Északkelet-Magyarország egyik legnagyobb és legfontosabb gyermekellátó egészségügyi intézményében csaknem 100 orvos és 350 ápoló, szakdolgozó fáradozik a beteg gyerekek gyógyításán.