Vélemény
Járóbeteg-ellátás: van remény a végleges ellátásra a szakrendelőkben
Bár a szlogenek szintjén a járóbeteg-ellátás évek óta az egészségpolitika prioritásai között szerepel, most először van remény arra, hogy egyre több beteg kapjon végleges ellátást a szakrendelőkben. Lehoczky Péter, a Járóbeteg Szakellátási Szövetség új elnöke abban bízik, hogy a rendszer tervezett módosítása is erre ösztönzi majd az egészségügyi szolgáltatókat - írja a vg.hu.
"Vége az aranykornak" - interjú a Richter-vezérigazgatóval
A gyógyszeripar számára egyértelműen véget ért az aranykor, ami azonban nem jelenti azt, hogy az iparág előtt ne állna reményteljes jövő – nyilatkozta Bogsch Erik a Világgazdaságnak. A Richter vezérigazgatója a társaság jövőjét a nemzetközi terjeszkedésben látja, míg szerinte az egészségügy, de az egész ország szempontjából is az elvándorlás megállítása a legfontosabb feladat.
Elég a szoftkorrupt rendszerből
Vak, aki nem látja, mekkora a baj – mondja a Magyar Rezidens Szövetség elnöke. Dénes Tamás szerint mintha mesterségesen szegényítenék el az egészségügyet. Pedig ha nem tesznek több pénzt a rendszerbe, illetve rendes bérrendezésre, néhány év múlva tényleg nem lesz, aki ellássa a betegeket - írja a vg.hu.
Dr. Dénes Tamás: Hazánkban is lehet egy tiszta, becsületes, hálapénzmentes egészségügyet építeni
Egy éve dr. Dénes Tamás a Magyar Rezidens Szövetség elnöke. Az Erdélyből származó szakorvosjelölt Veszprémben képzeli el a jövőjét, jelenleg még Magyarország és Anglia között ingázik. Éppen a szövetség hálapénzellenes hadjáratának az eredményétől függ, mikor telepedik le végleg a Balaton közeli városban.
Kettészakad az egészségügy is
Egyre nő a szakadék a legjobb és legrosszabb helyzetű társadalmi csoportok között, az életkilátásokban is. Eközben a nők várható élettartama, eddig példa nélküli módon, lassabban nő, mint a férfiaké – mondta a Világgazdaságnak adott interjújában az egyik legismertebb és legelismertebb demográfus, Józan Péter.
Megkérdeztük: mi a véleménye a hazai magánbőrgyógyászatot érintő aktualitásokról?
Ezúttal Stehlich Gábor, a Mátyásföld Klinika tulajdonosának véleményét közöljük a hazai magánbőrgyógyászatot érintő legfontosabb aktualitásokat illetően.
Ezért menekülnek el az orvosok
Ha tiszta viszonyokat akarunk az egészségügyben, akkor véget kell vetni annak a közgazdasági nonszensznek, hogy nem annyi az annyi. Hogy mennyit is fordítunk gyógyításra, társadalmi döntés és szerződés kérdése, a honnan költsünk rá, pedig a priorizálásé - mondta Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke a Napi Gazdaságnak adott interjújában, aki mindenképpen önálló tárcát szorgalmaz az ágazatnak.
Egészségesebb a pszichiátriai ellátórendszer
Magyarországon már harmadik éve csökken az öngyilkosságok száma, és mára elérte a 2006-os szintet – állítja Németh Attila, a tavaly nyáron megnyílt Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet főigazgató főorvosa.
Megkérdeztük: milyennek látja a hazai bőrgyógyászati fekvőbeteg ellátás helyzetét?
A Bőrgyógyász Info új rovatában a hazai egyetemi tanszékek vezetői válaszolnak a a hazai bőrgyógyászok érdeklődésére számot tartó, fontos szakmai/szakmapolitikai kérdésekre.
Friss eljárások a rák gyógyításában
„Hiszek benne, hogy a kór hosszú távon legyőzhető lesz, vagy meg lehet támadni annyira, hogy az emberek akár éveket nyerjenek” - a Magyar Hírlap interjúja Peták Istvánnal.
Orvosok ezrei keresnek naponta több százezer forintot - interjú Bálint Botonddal
A fiatal szakorvosjelölt 2009-ben végzett az egyetemen, azóta a fél évfolyama külföldön van, mert itthon csak a kampót foghatta egy műtétnél, a hálapénzt pedig nem szabad volt nem elfogadni. Bálint doktor maradt, pedig neki is elege van - a privatbankar.hu interjúja.
Nagy fába vágta a fejszéjét a kormány a kórházakkal
Egyértelműen kijelenthető, hogy a térségi modell jobb és életszerűbb feltételeket teremt, hiszen ránézésre is látszik, hogy egy ózdi vagy siófoki kórház – amelyek korábban súlyponti intézmények voltak – soha nem nyújt átfogó ellátást, bárhogy is próbáljuk őket fejleszteni – mondta Velkey György, a Magyar Kórházszövetség elnöke a három éve tartó egészségügyi átalakításról.
Nem lehetetlen, hogy egyre többen gyógyuljanak magánkórházban
Kincses Gyula volt egészségügyi államtitkár ma már tud jobbat a 2007-ben bevezetett vizitdíjnál és kórházi napidíjnál. Szerinte az államosítás eszköznek jó, reformnak kevés, ki kell végre mondani: nem igaz, hogy az állami egészségügyben mindenkinek minden jár. A Privátbankárnak adott interjúban azt is elárulta, mitől rövidülhetnek a várólisták, szűnhet meg a hálapénz és emelkedhetnek a bérek.