"Praxis határok nélkül"
Az MSD Women’s Health üzletága által áprilisban megrendezett „Praxis határok nélkül” szakmai rendezvény az orvosi hibák megelőzésének és kezelésének a lehetőségeit vette górcső alá.
Az MSD Women’s Health üzletága által áprilisban megrendezett „Praxis határok nélkül” szakmai rendezvény az orvosi hibák megelőzésének és kezelésének a lehetőségeit vette górcső alá.
A magyarok alapvetően negatív változásokat tapasztaltak az egészségügyben az elmúlt öt évben – ez derül ki az Ipsos kutatóintézet nemzetközi vizsgálatából. A felmérésben Argentína, Ausztrália, Belgium, Dél-Korea, az Egyesült Államok, Franciaország, Japán, Kanada, Lengyelország, Magyarország, Nagy-Britannia, Németország, Olaszország, Spanyolország és Svédország vett részt.
A gyógyszeripar együttműködésre törekszik a kormányzattal annak érdekében, hogy a betegek a jövőben is hozzájussanak a legújabb terápiákhoz – mondta a Világgazdaságnak Jakab Zoltán, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (AIPM) új elnöke.
Visszavetette az épülő bizalmat az egészségügyi rendszer átalakításában a kötelező nyugdíjazás, ezért minél hamarabb le kell zárni az ez alóli mentesítés folyamatát – mondta a Magyar Kórházszövetség újonnan hivatalba lépett elnöke a Magyar Nemzetnek adott interjújában.
Maguk alatt vágják a fát a magánorvosok azzal, hogy felhívták a döntéshozók figyelmét a szektorban előforduló etikátlan reklámokra? A hirdetési anomáliákra való figyelemfelhívás ugyanis jelentősen csökkentheti a szektor szereplőinek marketinglehetőségeit. Dr. Kovács János szerint szó sincs erről, bármely szakma vadhajtásainak levágása a szakma érdeke is.
Vízbe vetette magát, s rögtön három gólt is lőtt a Teva-Vasas csapatának Merkely Béla. A Semmelweis Egyetem kardiológus professzora egy jó ügy érdekében, az infarktus megelőzésért ázott bőrig. A sportos orvos a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyult.
Komoly változások kellenek a gyógyszeriparban a hosszú távú túlélés érdekében - említette meg a Novartis vezetője, Joseph Jimenez a Furtune magazinnak adott interjújában.
Jelenleg is folyik Nyugat-Európában a Richter originális nőgyógyászati készítményének, az Esmya-nak a piaci bevezetése, ez azonban egyes országok költségvetési problémái miatt lassan halad - jelezte Bogsch Erik, a társaság vezérigazgatója a Portfolio.hu-nak adott interjújában.
Magyarországon a gyógyszeripar hagyományosan jelentős szerepet tölt be a gazdasági életben, több ezer embernek adva munkát és több milliárd forinttal növelve a GDP-t. Az utóbbi években mégis a mindenkori kormányok megszorító rendelkezéseinek kedvelt célpontja volt. A hazánkban képviselettel rendelkező gyógyszercégek, két legjelentősebb képviseleti szervezetének elnökeit kérdeztük a gyógyszeripar helyzetéről.
Február 11-én, a betegek világnapján kezdte meg működését a Nemzeti Betegfórum. A civil érdekképviseleti fórumon keresztül az egészségügy területén tevékenykedő szervezeteknek lehetőségük nyílik az egészségügyet érintő törvények véleményezésére, különféle népegészségügyi programok elindítására, szakmai sztenderdek kialakítására, a transzparencia növelésére, szakmai együttműködésre – részletezte Pogány Gábor, az NBF előkészítő választmányának elnöke.
Az elmúlt években csökkent az akut miokardialis infarktus miatti halálozások száma, ami elsősorban az egyre jobban működő ellátórendszernek köszönhető, ugyanakkor Magyarországon még mindig magas a kardiovaszkuláris betegségek előfordulása és halálozása. A kardiológia jelenéről, jövőjéről, és az életmódváltásról beszélgettünk Dr. Czuriga István kardiológus professzorral, a Magyar Kardiológusok Társasága alelnökével.
Sem a finanszírozásban, sem az ágazat gyógyító munkájában, sem a résztvevők helyzetében nem sikerült alapvető áttörést elérni az utóbbi három évben - értékeli az egészségügy helyzetét Bélteczki János.
Dr. Kosztolányi György genetikus professzor szerint a ritka betegségek kezelésében a minőségi változást azt jelentené, ha kijelölt betegutak lennének, és nem a pácienseknek kellene az orvosokat keresgélniük.