Normál mellkasröntgen és a COVID-19. 1. rész
Egy újabban közzétett tanulmány eredményei szerint a sürgősségi betegellátó központokban a COVID-19 megbetegedésre utaló tünetek megalapozott gyanújával jelentkező betegek mellkasröntgen leletei normálisak lehetnek, mégis fennállhat a SARS-CoV-2 fertőzöttség.
A Kawasaki-örökség
Tomisaku Kawasaki egy japán család hetedik gyermekeként látta meg a napvilágot 1925-ben Tokyoban. A Chiba Egyetem Orvoskarán végzett, majd a gyermekgyógyászat kezdte érdekelni.
Scleroderma – sokkal több mint egy egyszerű bőrbetegség
A scleroderma kifejezés szó szerint kemény bőrt jelent, de a scleroderma sokkal több, mint egy bőrbetegség.
Telemedicina és opioid felhasználás terheseknél
Opioid használati zavarok esetén (’opioid use disorder’; OUD) magas a morbiditás és a mortalitás az anyák és az újszülöttek körében.
Dr. Skorán Ottó: Számomra az üzlet mindig is eszköz volt
Pályája kezdete óta kutatóorvosként dolgozott, farmakológiai és klinikai kutatásokat vezetett, társalapítója és vezetője a Svábhegyi Gyermekgyógyintézetnek, egy közelmúltban bejelentett tőkeemelés eredményeként pedig az egyik vezető hazai magánegészségügyi intézmény társtulajdonosának is mondhatja magát.
Mit kell tudnunk a rotavírus elleni védőoltásról? 2. rész
Mielőtt az oltóanyagok elérhetőek lettek volna az Egyesült Államokban, a rotavírus fertőzés nagyon gyakori megbetegedésnek számított, és 5 éves korra majdnem minden gyermek átesett a fertőzésen.
Rotavírus elleni védőoltás: 5 dolog, amit érdemes tudni. 1. rész
Mielőtt az oltóanyagok elérhetőek lettek volna az Egyesült Államokban, a rotavírus fertőzés nagyon gyakori megbetegedésnek számított, és 5 éves korra majdnem minden gyermek átesett a fertőzésen.
Mit kell tenni az epehólyag polipokkal?
A radiológiai vizsgálatok révén esetlegesen felfedezett epehólyag polipok kezelése máig vitatott. Az epehólyag polip észlelése radiológiai vizsgálat alkalmával problémát jelenthet a radiológusnak és annak a szakorvosnak, aki a beteget radiológiai vizsgálatra irányította.
Az agyi mikrovérzések szerepe a post-stroke demenciában
A mikrovérzések a cerebrovasculáris betegségek markerei, azonban a post-stroke demencia (PSD) előfordulásában betöltött szerepük továbbra sem egyértelmű.
Telemedicina az „otthon kényelmében”
A távkonzultáció és az online vizitek megjelenése a klasszikus értelemben vett orvoslás egy új, rendkívül izgalmas fejezetét nyitja meg előttünk. A megszokottól eltérő elektronikus rendelések gyorsan a mindennapjaink szerves részévé válhatnak, ennek feltétele azonban az orvostársadalom és a betegek oktatása, felkészítése a témában.
Oesophagitis dissecans superficialis vas szulfát kezelés mellett
A gyógyszerek által előidézett oesophagitis egy jól ismert, de ritka klinikai diagnózis, és a leggyakrabban azoknál a betegeknél jelentkezik, akiknél elégtelen nyelőcső-motilitás, obstrukció vagy anatómiai eltérések állnak fenn.
Újdonságok COVID-19 fertőzött betegek boncolása kapcsán. 1. rész
A COVID-19 megbetegedés okozta haláleseteket követően, boncolások során néhány potenciális, új eltérésre bukkantak a tüdőket illetően.
Úton a méhnyakrák eliminációja felé
A nők körében a méhnyakrák a negyedik leggyakoribb daganat a világon. A WHO adatai szerint több mint félmillió nőt diagnosztizálnak a betegséggel évente, és mintegy negyed millió halálesetért felelős elsősorban az alacsony és közepes jövedelmű országokban.