Füstmentes jövő: a füstmentes dohánytechnológiák aeroszol-összetétel vizsgálatának lehetőségei és kihívásai
Minden egyes füstmentes technológia esetében szükség van a káros és potenciálisan káros hatások felmérésére. Különösen igaz ez akkor, ha egy fejlesztéstől relatív ártalomcsökkentést várunk. Az Open Science tudományos nyílt platformon ezúttal három kiemelkedő tudós értékelte a füstmentes dohánytechnológiák kapcsán az aeroszol vizsgálatok lehetőségeit és korlátait.
A Guillain-Barré-szindróma és a daganatok?
Az Amerikai Neurológiai Akadémia (AAN) legfrissebb tanulmánya szerint azoknál az embereknél, akiknél bizonyos típusú daganatos megbetegedések fordulnak elő, megnőhet az újonnan kialakuló Guillain-Barré-szindróma kockázata.
Hogyan együnk húsvétkor okosan?
A karácsony mellett a húsvét a másik olyan nagy ünnep az évben, amikor a lakomáé a főszerep. Különösen azért érdemes átgondolni, hogy mi és milyen arányban kerül a húsvéti asztalra, mert hagyományosan egy böjti időszakot törünk meg az ünnepi étkezéssel.
Adatvédelmi jog az egészségügyben 7.
A GDPR szerinti érintetti jogi igények teljesítésével kapcsolatos kérdések az egészségügyi szolgáltatóknál.
Daganat és COVID-19: néhány mérlegelendő kérdés
A daganatos betegségben szenvedők fokozott figyelmet érdemelnek mind alapbetegségük, mind COVID-19 fertőzésre való nagyobb hajlamuk, törékenységük miatt. Egy amerikai daganat kezelő centrum orvosának tollából született írást szeretnék megosztani mindenkivel, ami igen hasznos a területen dolgozó orvosok és kórházi ellátók számára is.
Új diagnosztikai és kezelési útmutató akromegáliában
Az akromegáliát rendszerint növekedési hormont szekretáló, hypophysis adenoma okozza, ami az inzulinszerű növekedési faktor-1 túlzott szekrécióját idézi elő.
Adatvédelmi jog az egészségügyben 8.
Ki az orvostudományi kutatásból származó adatok ura?
Újabb vérnyomáscsökkentők célszervi károsodások enyhítésére
Jelen áttekintés célja a diabéteszes vesebetegség és a szívelégtelenség (HF) kezelésére kifejlesztett új gyógyszerek vérnyomáscsökkentő hatásának vizsgálata. Összefoglalja azokat a lehetséges patofiziológiai mechanizmusokat, amelyek felelősek a hipertensio okozta célszervi károsodás enyhítéséért, és értékeli az ezekre az újabb gyógyszerekre vonatkozóan rendelkezésre álló klinikai adatokat.
A cigarettafüst és a THS aeroszol hatásai a CYP enzimek működésére egy új tüdő-máj expozíciós modellben vizsgálva
Egy új 3D tüdő- és májszövetből álló, a fiziológiás körülményeket modellező rendszerrel folytattak vizsgálatot a dohányhevítéskor keletkező aeroszol kórélettani hatásainak felmérése érdekében. A fiziológiás rendszer lehetővé tette a cigarettafüst és az aeroszol expozíció közvetlen és közvetett hatásainak összehasonlítását.
Két autoimmun pajzsmirigy betegség egyidejűleg?
A Hashimoto thyreoiditis és a Basedow-kór két gyakori autoimmun betegség, előfordulásuk más autoimmun betegséggel közismert, azonban a kettő pajzsmirigy betegség együttes előfordulása ritka. A következőkben egy olyan eset kerül bemutatásra, akinél mindkét betegség megjelent.
Hogyan étkezzünk a menopauza idején?
A változó kor meghatározó időszaka a női létnek, amelyre érdemes felkészülni táplálkozási szempontból is. Egyetlen és általános étrendi ajánlás nem létezik. A szervezet ösztrogénhiányos állapotát fitoösztrogénekkel és a már nem védett szervrendszereket betegséget megelőző tápanyagokkal kell támogatni.
Isoprinosine®: kettős hatással a felső légúti vírusfertőzések ellen
A jelenlegi járvány időszakban is kiemelt jelentőségű a felső légúti vírusfertőzések gyors és hatékony kezelése, hiszen légúti tünetek jelentkezése esetén mind a felnőtteknek, mind a gyermekeknek a járványügyi megszorítások enyhítése után is otthon kell maradniuk. Ezekben az esetekben nem mindegy, hogy meddig tart a hiányzás az iskolából, a munkahelyről.
DulcoSoft belsőleges oldat - Már 6 hónapos kortól* alkalmazható székletlágyításhoz
Jól tudjuk, hogy a székrekedés nem csak a felnőtteknek okozhat gondot.