Kávéfogyasztás és arrhythmia kockázat. 2. rész
A rendszeres kávéfogyasztás nem állt összefüggésben a szívritmus-zavarok fokozott kockázatával egy több mint 300 000 fő részvételével készített vizsgálatban.
Kávéfogyasztás és arrhythmia kockázat. 1. rész
A rendszeres kávéfogyasztás nem állt összefüggésben a szívritmus-zavarok fokozott kockázatával egy több mint 300 000 fő részvételével készített vizsgálatban.
Mit tudhatunk meg az élelmiszercímkéről és miről tájékoztat az új Nutri-Score jelölési rendszer?
Az élelmiszerjelölés fejlesztése évtizedek óta szerepel az Európai Unió célkitűzései között, ami érthető, hiszen a fogyasztóknak lehetőséget kell adni ahhoz, hogy a lehető legjobban tudják és értsék, miként illeszthető étrendjükbe az élelmiszer, amit elfogyasztanak.
Lokális frakcionált CO2-lézerterápia vagy hüvelyi ösztrogén genitourinalis szindrómában?
A cikk célkitűzése a frakcionált CO2-lézerterápia és a lokálisan alkalmazott ösztrogénterápia hatásosságának összehasonlítása volt a postmenopausalis nők esetében jelentkező menopausalis genitourinalis szindróma (genitourinary syndrome of menopause; GSM) kezelését illetően.
Európai keretek közt: ideje a HPV okozta daganatok eliminációjának
Világszerte mintegy 690 000 beteget diagnosztizálnak évente, amiért a HPV fertőzések tehetők felelőssé. A HPV okozta daganat viszont a legkönnyebben megelőzhető rosszindulatú betegségek közé tartozik, ennek ellenére a szakpolitikai intézkedések sok európai országban elmaradnak a probléma nagyságától vagy a megelőzés lehetőségétől. A rendelkezésre álló orvosi technológia és tudás viszont lehetővé tenné az ilyen megbetegedések eliminációját.
Guillain-Barré szindróma és Covid-oltás? 1. rész
A Guillain-Barré-szindróma egy ritka, perifériás idegeket érintő rendellenesség, ami bizonyos típusú vírusos és bakteriális fertőzéseket követően fordulhat elő, amit ezidáig nem hoztak egyértelműen összefüggésbe a SARS-CoV-2 vírus által okozott fertőzéssel vagy a vírus ellen alkalmazott védőoltással.
Háziorvosi praxis eladó - Hidasnémeti
Eladó vegyes háziorvosi praxis Hidasnémetiben.
Reménysugár a macula degeneráció kezelésében?
Kutatók megállapították, hogy az életkorral összefüggő makuladegeneráció (age-related macular degeneration, AMD) kezelése levodopával egy biztonságos és könnyen hozzáférhető, Parkinson-kór kezelésére használt gyógyszerrel stabilizálta és javította látásukat.
Kimerültség és gyermekkori reumatológiai kórképek
Habár a kimerültség egy gyakran előforduló kellemetlen tünet a gyermekkori reumatológiai kórképekben (’pediatric rheumatic conditions’; PRC) szenvedő gyermekek és kamaszok körében, ennek csökkentését szolgáló intervenciós vizsgálatok csak korlátozott számban állnak rendelkezésre.
Szeptember 13-ig igényelhető az ingyenes és önkéntes HPV elleni védőoltás
A Nemzeti Népegészségügyi Központ módszertani levele alapján az iskolai kampányoltás keretében az idei tanévben is igényelhető az ingyenes, önkéntes HPV elleni védőoltás a hetedik osztályos lányok és fiúk számára. Az iskolaorvos és az iskolavédőnő feladata felajánlani az ingyenes védőoltást, és tájékoztatni a szülőket a HPV okozta betegségekről, illetve a védőoltással kapcsolatban felmerülő kérdésekről.
Amit a koronavírus variánsokról most tudunk. 2. rész
A delta variánst először 2020. októberben észlelték Indiában. A jelenleg ismert variánsok közé tartozik az Eta, Jota, Kappa és a Lambda variánsok.
Amit a koronavírus variánsokról most tudunk. 1. rész
Az alfa-variánst először az Egyesült Királyságban azonosították 2020. szeptemberben, a béta variánst Dél—Afrikában detektálták 2020. májusában.
Terápiás plazmacsere myasthenia gravisban: evidenciák meta-analízise
A myasthenia gravisban (MG) szenvedő betegek terápiás plazmacserével (’therapeutic plasma exchange’; TPE) vagy intravénás immunglobulin- (’intravenous immune globulin’; IVIG) terápiával kezelhetők akutan.