Pfizermed cikkek
A pozitív pszichológia hatása a munkahelyre
A pozitív pszichológia a tudományos tanulmányozása azon faktoroknak, melyek hozzájárulnak az emberek, csoportok és szervezetek optimális működéséhez. Kutatások támasztják alá a kapcsolatot a pozitív munkahelyi környezet és az egyének boldogsága, valamint a szervezeti siker között.
A kimondott szó ereje – A verbális kommunikáció jelentősége a betegedukációban
A betegedukáció elemeire is igaz, hogy a különböző részek összege nem egyenlő az összes elem által alkotott egésszel: a különféle eszközök egymást erősítve vezetnek az egészségtudatosság növeléséhez. Cikkünk a verbális kommunikáció és a tanulási folyamatok kapcsolatával foglalkozik.
Egy kanál cukor és leszalad az orvosság. Hogyan segítheti a humor a betegedukációt?
A betegedukáció számos jellegzetes kihívással jár, az információátadást pedig tovább bonyolítja, hogy legtöbb esetben az ideális körülmények sem adottak.
A betegedukációs kiazma – a beteg és az ellátórendszer közti szakadék áthidalásának lehetőségei
Az orvos-beteg találkozás úgy is értelmezhető, mint egy inflexiós pont, ami az ellátórendszer által elképzelt betegedukációs lehetőségeket és azok megvalósíthatóságának határát jellemzi.
Top 5 digitális trend, ami átalakíthatja az egészségügyet
A technológia fejlődése minden iparágra jelentős hatással van, az egészségügyben tapasztalható számos változás ehhez vezethető vissza. A korábban tapasztalható átalakulások mellett rohamos tempóban érkeznek a forradalmain új technikai vívmányok is, a sebészetben használható robotoktól az „okos kórházakig” egyre több változás épülhet be az ellátásba.
Hogyan tartson élvezetes tudományos előadást? 3. rész
A tudományos munka fontos részét képezi a prezentációs készségek elsajátítása, hiszen e nélkül szinte lehetetlen lenne megosztani munkája eredményeit a nagyobb orvosi és tudományos közösségekkel.
Hogyan tartson élvezetes tudományos előadást? 2. rész
A tudományos munka fontos részét képezi a prezentációs készségek elsajátítása, hiszen e nélkül szinte lehetetlen lenne megosztani munkája eredményeit a nagyobb orvosi és tudományos közösségekkel.
Stressz vagy már kiégés? - a személyes fejlődés lehetőségei
Az orvosok körében különösen magas a kiégés, az úgynevezett burnout szindróma előfordulása. Ha azt érzi, hogy kimerült, motiválatlan, érzéketlen a betegei iránt, csökkent a szakmai teljesítménye, akkor nagy a valószínűsége, hogy ön is ebben a tünetegyüttesben szenved.
Páciensszerzés kuponokkal - minőség vagy mennyiség?
Allergia szűrés, 4D Ultrahang, gasztroentorológiai kivizsgálás, fogfehérítés. Lehetne sorolni azoknak a hazai egészségügyi szolgáltatások sorát, amelyeket az úgynevezett kuponos akciók keretében 50 százalákos vagy még nagyobb mértékű kedvezménnyel lehet megvenni. De vajon megérik-e ezek az akciók az orvosnak és betegnek?
Betegnek lenni jó? A betegségelőny jelenléte, formái és jelei
Minden orvosnak vannak olyan páciensei, akik valamilyen testi tünettel keresik fel őket, ám a kivizsgálás vagy semmilyen elváltozást nem mutat, vagy bajaikra a gyógyszerek nem hatásosak.
Nem találjuk a gyógyítás útját vagy nem sikerül közös nyelvet találni? Mikor irányíthatjuk másik orvoshoz a beteget?
A betegek 15 százaléka úgynevezett nehéz beteg, akivel valamilyen szempontból nem megy a kommunikáció és az együttműködés. Sokszor az orvos tehetetlen, nem tudja saját korlátait átlépni. Mit tehetünk, hogy ne kudarcként éljük meg ezeket a nehézségeket?
Hogyan tartson élvezetes tudományos előadást?
A tudományos munka fontos részét képezi a prezentációs készségek elsajátítása, hiszen e nélkül szinte lehetetlen lenne megosztani munkája eredményeit a nagyobb orvosi és tudományos közösségekkel. Mégis, sok prezentáció, ahelyett, hogy magával ragadná a közönséget és közvetítené a lelkesedést, egyszerűen kudarcba fullad. Gyakori buktatók közé tartoznak az olyan esetek, amikor az előadás tartalma egyszerűen túl komplikált, az előadásmód túl monoton, valamint amikor az előadó csak arra koncentrál, hogy mit akar mondani, és nem veszi figyelembe, hogy a közönséget mi érdekli.
Hogyan és mivel építhetünk ki bizalmat a pácienseinknél?
Több kutatás is bizonyította, hogy a beteg együttműködése összefügg a gyógyulás-gyógyítás hatékonyságával, azaz: a jó orvos-beteg kapcsolat a gyógyítás alapfeltétele. Tudatos kommunikációval és viselkedéssel ez felépíthető.