Pfizermed cikkek
Hogyan tartson élvezetes tudományos előadást? – Infografika
A tudományos munka fontos részét képezi a prezentációs készségek elsajátítása, hiszen e nélkül szinte lehetetlen lenne megosztani munkája eredményeit a nagyobb orvosi és tudományos közösségekkel. Mégis, sok prezentáció, ahelyett, hogy magával ragadná a közönséget és közvetítené a lelkesedést, egyszerűen kudarcba fullad.
Páciense buliba, koncertre jár, még keresi a párját és utazik a nagyvilágban? Fiatal felnőttek védőoltásai
Az interneten szörfölő családorvosok, ha a rákeresnek a védőoltások ütemezése kulcsszavakra, könnyen ráakadhatnak a „Felnőttkori oltások ütemezésének ajánlása” című táblázatra. A táblázat többek között ajánlásként a 18-30 év közötti felnőttek kombinált tetanusz-emlékeztető, a HPV és a meningococcus elleni oltások ütemezését tartalmazza.
Autogén tréningtől a mindfulnessig – stresszoldó technikák
Hosszú sorok a betegváróban, heti több nap magánrendelés, ügyelet. A legtöbb orvos ebben a beosztásban él, amelyben helytállni tartós stresszt jelent. Ez az állandó megterhelés viszont megnöveli a betegségek kialakulásának a kockázatát. Milyen technikák léteznek, amelyeket segítségül tudunk hívni ennek mérséklésére?
Orvosi várók belsőépítész szemmel
Sötétbarna lambéria, műanyag, vagy piros műbőr székek, vibráló neonfények, műkő padló. A legtöbb orvosi rendelő még mindig ilyen környezettel várja a betegeket. Hogyan tehetjük egy átalakítással kellemesebbé a páciens számára a rendelői várakozás hosszú perceit?
Háziorvosi praxisjog vásárlás pályázat
Erőteljesen emelkedik a tartósan, vagyis legalább fél éve betöltetlen háziorvosi körzetek száma. Jelenleg 320 üres háziorvosi praxis van Magyarországon, ami miatt mára már kritikus a hazai alapellátás helyzete. Ennek enyhítésére szolgál a háziorvosi praxisjog vásárlási pályázat, amelyre október végéig lehet jelentkezni.
Halálos is meg nem is – őszintén a diagnózisról – Hogyan beszéljünk gyógyíthatatlan betegségről?
A felmérések szerint a gyógyíthatatlan betegek mindössze 10 százalékának mondják el a valódi prognózist. Pedig a korai kommunikáció, az orvos viselkedése, hozzáállása alapvető fontosságú a páciens számára a betegségét és állapotát érintő hírek feldolgozásában és élete hátralévő részének minőségibbé tételében.
Öndiagnózisok kora: hogyan befolyásolják az online elérhető információk a betegek együttműködését?
A betegek egyre sűrűbben fordulnak először az internethez, ha egészségügyi információra van szükségük. Az internetes források és fórumok hatása ugyanakkor a dicséretes önképzéstől egészen a teljes megtévesztésig terjedhet, gyakorló orvosként ezért rendkívül fontos megértenünk, hogy az információs rendszerek hogyan befolyásolják az orvos-beteg kapcsolatot.
9 tény, amit nem tudott az oltóanyagokról
Az első oltóanyagot 1796-ban adták be. Az azóta eltelt több mint 2 évszázadban több tucatnyi oltóanyag nyújtott segítséget emberek millióinak, a fejősasszonyoktól kezdve, George Washington csapatain, a gyerekeken keresztül szerte a világon.
Kórházba került a világ legerősebb chilipaprikáját felfaló férfi
A beteg hirtelen kezdődő, súlyos fejfájás után érkezett a sürgősségi osztályra. A maximális erősséget gyorsan elérő fájdalom leírása tökéletesen megfelel a villámcsapásszerű fejfájás egy epizódjának.
Nem elég a hírnév? – A saját weboldal felépítése és fontossága
Még ha pácienseink egymásnak is adják a kilincset és ajánlás alapján keresnek meg minket, ma már elengedhetetlen, hogy jelen legyünk az interneten.
Létezik: tudásmegosztás korlátok nélkül - Mit érdemes tudni az adatfelhő-rendszerekről? Virtuális mérésekről?
Egy betegről élete folyamán számtalan egészségügyi dokumentum, adat keletkezik a különböző szolgáltatóknál. Ezekről azonban, ha egy beteg valamilyen panaszával felkeresi az orvost, az semmit nem tud.
Időgazdálkodás: 6 tipp egészségügyi szakembereknek
Az orvosok és egészségügyi szakemberek leterheltsége mellett kiemelten fontos az időgazdálkodással kapcsolatos készségek és praktikák elsajátítása. Cikkünk 6 olyan szemponttal foglalkozik, melyek tudatos használata segíti a hatékony praxisszervezést.
Mit akarhat a beteg? 5 tényező, ami meghatározhatja az orvos-beteg kapcsolat minőségét
Ma már tudjuk, hogy a bizalomra épülő orvos-beteg kapcsolat közvetlenül befolyásolhatja a kezelés hatékonyságát. Ezt támasztják alá azok a kutatások is, amik szerint a krónikus betegek átlagosan fele tartja csak be megfelelően a számára előírt gyógyszerek szedését.