Szezonális allergia
Az orrfolyás egyéb gyakori okai
Az orrfolyás és orrdugulás talán a leggyakoribb tünetek, melyekkel a betegek orvoshoz fordulnak. Legtöbb esetben nátha vagy légúti allergia tünetei lehetnek, azonban ha az orrfolyás mögött (rutin vizsgálatokkal) semmilyen betegséget nem találunk és az allergia teszt is negatív, akkor érdemes az alábbi okokra is gondolni:
Allergiadetektív: önt mi ingerli tüsszentésre?
A tüsszentésnek számos kiváltó oka lehet: egyszeri inger, hideg levegőre való érzékenység, allergia – ez utóbbinak ráadásul számtalan fajtája létezik. Milyen megfigyelések vezethetnek nyomra abban, hogy mi a pontos kiváltó ok? Egy kis nyomozással megoldható a rejtély!
Viszkető kérdések, avagy mit kell tudni a szúnyogcsípésekről?
A szúnyogok a nyári időszakban szörnyen meg tudják keseríteni az ember életét. Nem a csípésük okozta bosszantó viszketés jelenti azonban a legnagyobb problémát: egyes embereknél súlyos allergiás reakciót is kiválthat csípésük, valamint járványügyi szempontból is veszélyt jelentenek, hiszen akár betegségeket is terjeszthetnek.
A tüdőkből kirobbanó levegő nyomában: tüsszentési reflex, mítoszok és allergén okok
A tüdőből kirobbanó levegő egy megállíthatatlan reflex eredménye, amihez számos babona és tévhit társult a történelem során. Például míg mi magyarok azt mondjuk a mellettünk tüsszentőnek, hogy „Egészségedre!” addig a spanyolok reakciója mind a mai napig az, hogy „Jézus!”. Mély nyomokat hagyott bennük a spanyolnátha.
Tények és tévhitek a szezonális allergiáról
Az allergiák különböző formáiban rengeteg ember szenved, az allergiás betegségek a krónikus megbetegedések egyik leggyakoribb csoportját képezik. Talán gyakoriságuknak is köszönhető, hogy számtalan tévhit kering az allergiákkal kapcsolatban, így fontos tisztában lennünk azzal, melyek is ezek a téves információk. Melyek a leggyakoribb tévhitek és mik a tények?
Allergia, megfázás, vagy akár COVID-19?
A COVID-19 járvány miatt hajlamosak vagyunk néhány köhögés, egy kis torokkaparás esetén is rögtön arra gondolni, hogy a koronavírus áll a háttérben. Míg a koronavírus járvány szerencsére egyre kevesebb megbetegedést okoz hazánkban, a tavaszi-nyári időszak bekövetkeztével elérkezett a szezonális allergiák időszaka, így sokakban felmerül a kérdés, vajon mi is áll panaszaik hátterében: megfázás, allergia, netán a koronavírus?
Ha nem babonából viszket, akkor…?
Nem várt pénz áll a házhoz? Telihold van? Esetleg érik egy pofon? Elképzelhető, hogy Ön sem éri be ilyen magyarázatokkal, ha viszketést panaszol, és a viszketés valóban számos külső ingerre vagy belső folyamatra adott testi válasz lehet. Nézzük, hogyan működik és mit tehetünk a tünetek enyhítése érdekében!
Beüthetnek-e az allergia elleni gyógyszerek mellékhatásai máshol?
Valamit valamiért. Ezt a szófordulatot valószínűleg már mindannyian hallottuk, de érvényes kell-e legyen, ha az allergiás tüneteinek enyhítéséről van szó?
10 meglepő tény a tüsszentésről
Erotikus gondolatok és orgazmus is válthat ki kisebb tüsszentési „rohamot”. Van, aki erős fény vagy napfény hatására is tüsszent. Álmunkban nem tüsszentünk... meglepő tények a tüsszentésről.