depresszió

Az L-metilfolát mint kiegészítő terápia súlyos depresszióban

Az összefoglaló célja az L-metilfolát (LMF) súlyos depressziós rendellenesség (MDD) kiegészítő terápiájaként való alkalmazásának lehetőségeinek vizsgálata, valamint a túlsúlyos/elhízott és krónikus gyulladásban szenvedő betegek jelenlegi kezelési hiányosságainak betöltésében játszott szerepének értékelése.
2023.07.13. Pszichiátria

A probiotikumok hatása depresszióban

A mikrobióta-bél-agy tengely ígéretes célpontja a hangulatzavarok újszerű kezeléseinek, például a probiotikumoknak. Egy vizsgálat célja az elfogadhatósági és tolerálhatósági adatok és a beavatkozás hatásméretének becslése volt a probiotikumok kiegészítő kezelésként történő alkalmazására vonatkozóan súlyos depressziós zavarban (MDD) szenvedő betegek esetében.
2023.07.06. Pszichiátria

Ha sok fehérjét eszünk, depressziósabbak leszünk

A táplálkozási szokások és a depresszió kapcsolatát vizsgálja egy, a közelmúltban publikált kutatás, melyben több mint hatvanezer ember adatait elemezve a Semmelweis Egyetem kutatói új összefüggéseket tártak fel a boldogsághormonként ismert szerotinin szintje és a bevitt táplálék között.
2023.06.27. Hírek

A glutation, mint az öngyilkossági kockázat biomarkere?

Az öngyilkossági kockázat kiemelkedő a lakosságot érintő problémák között, főként a széles körű családi, pszichoszociális és gazdasági hatások miatt. Az öngyilkossági kockázatnak kitett egyének többsége valamilyen mentális zavarral küzd. Számos bizonyíték van arra, hogy a pszichiátriai zavarokat a neuroimmun és neurooxidatív útvonalak aktiválódása kíséri.