probiotikum
A probiotikumok valóban jót tesznek a bőrnek?
Kutatások egyre inkább azt mutatják, hogy a „megfelelő fajta” mikrobák segíthetnek abban, hogy bőrünk hosszabb ideig fiatal, rugalmas és sima maradjon. A „jó baktériumok” egyszerűen azzal, hogy ott vannak, megvédenek minket a patogén, káros mikrobák okozta fertőzésektől. Segítenek a sebek gyógyításában, és még az UV-sugarak egyes káros hatásait is ellensúlyozhatják.
Probiotikum és D-vitamin a kognitív funkciók javítására?
A bélmikrobiom manipulálása és a D-vitamin pótlása enyhítheti a pszichiátriai tüneteket skizofrén betegeknél. Jelen vizsgálatban a probiotikum/ D-vitamin-pótlás hatását próbálták meg felmérni a skizofrén betegek kognitív funkcióira és a betegség súlyosságára vonatkozóan.
Az élelmiszerek előállításához használt két gomba is hatásos lehet az IBS kezelésében
Az American Society for Microbiology folyóiratában megjelent tanulmány szerint két gombatörzs is kezelheti a bélgyulladást.
2 probiotikum is képes csökkenteni a magas vérnyomást
A probiotikumok igencsak megosztják az orvosokat, ám egy friss tanulmány lehet, hogy maga mellé billenti a mérleget, mivel 2 olyan törzset is találtak, melyek képesek lehetnek csökkenteni a magas vérnyomást.
Probiotikumok alkalmazása újszülötteknél
A nagyon alacsony születési súlyú újszülöttek (VLBW) esetében randomizált klinikai vizsgálatok (RCT) alapján a probiotikum kezelés csökkenti a nekrotizáló enterokolitisz (NEC) kockázatát, kisebb mértékben csökkentve a szepszis és a halálozás kockázatát. Kevés bizonyíték van arra vonatkozóan, hogy az USA újszülött intenzív osztályain (NICU) milyen arányban alkalmaznak probiotikumokat, és hogy a vizsgálatokban tapasztalt előnyök a gyakorlatban is megvalósultak-e.