pszichológia
Lelki életünk a magzati korban - Sejtjeink a szeretetre és a félelemre is reagálnak
Ma már biztosan állíthatjuk, hogy a tanulás magzati létünk során kezdődik el. Népszerű téma ez főleg azoknak, akik gyermekáldás előtt állnak, a tudomány ugyanis bebizonyította, hogy a szülői környezet képes epigenetikus változásokat előidézni a következő generációkban. Elmondhatjuk tehát, hogy a szülő kezében nagy a felelősség, hisz ő lesz az, aki magzata lelki életét elsődlegesen alakítja.
Beszédfelismerésen alapuló technológiák a mentális betegségek szolgálatában
A mentális betegségek egyre nagyobb terhet rónak a társadalomra, korai felismerésük égető probléma, mégsem jut erre a területre elegendő erőforrás. A mesterséges intelligencia, a gépi tanulás a szakemberek munkáját nagyban segítheti a betegségek diagnosztizálásában, illetve a kontrollvizsgálatok során, és a gyógyszerbeállítást követő állapotváltozások detektálásában támogathatja a szakemberek munkáját.
Kérem vissza a gyerekkoromat! A parentifikáció sokakat kísért
Manapság egyre többször hallani az ún. parentifikációról, vagyis amikor a gyermeket szülői szerepbe kényszerítik. Bár ez régebben elfogadottabb volt, hogy a gyerekekre egyfajta mini felnőttkét tekintettek, ám bármelyik korosztályt is képviseljük, ha ebben nőttünk fel, az bizony sokszor rányomja a bélyegét az életünkre.
A legjobb pszichológiai, önismereti könyvek
Az önismeret, a tudatos gondolkodás egyre inkább kerül előtérbe napjainkban. Ezért összeszedtünk pár ilyen témájú könyvet, melyek igen hasznos segítséget nyújthatnak a mindennapokban.
Miért nem működik a pszichoterápia? Gyakran ez a 3 ok áll a hátterében
Manapság egyáltalán nem furcsa, ha valaki pszichológushoz, pszichoterápiára jár. Bár a legtöbbeknél igen sokat segít, ennek ellenére vannak, akik úgy érzik, nem működik náluk. Összeszedtük, mik lehetnek ennek az okai.
Gázlángolástól a nárcisztikusig – pszichológiai kifejezések, melyekkel a hétköznapokban sokan visszaélnek
Már kezdik elveszteni valódi jelentésüket és súlyukat bizonyos pszichológiai kifejezések, állapotok.
Miért vannak visszatérő, rossz álmaink és hogyan szabadulhatunk meg tőlük?
Szinte mindenkinek vannak vagy voltak korábban visszatérő, rossz álmai, és sokakat foglalkoztat a kérdés, hogy vajon mit is jelenthetnek. Egyesek pszichológiai oldalról közelítik meg, mások valamilyen spirituális jelentéssel ruházzák fel ezeket. De mit mondanak a szakemberek? Miért vannak visszatérő álmaink?