Fényevő hörcsögök: japán tudósok első ízben hoztak létre fotoszintetizáló állati sejteket
A fotoszintézis folyamatát nem kell bemutatni senkinek, az viszont, hogy erre már állati sejtek is képesek, nagyon is új keletű dolog.
Mi okozza a kiégést a munkahelyen, és hogyan előzhetjük meg?
Európában a munkavállalók jóval több mint 50%-a tapasztalja a kiégés tüneteit. Ez a globális jelenség tükröződik az Egyesült Államokban is, ahol a munkavállalók mintegy 52%-a tapasztalja ezt a szindrómát.
Betegségdetektorok a lakásban: ezeket a kóros állapotokat szagolhatja ki a kutyánk
Az ember legjobb barátja a kutya. Amikor erényeikre gondolunk, eszünkbe juthat hűséges természetük, vagy a szinte minden pillanatban szeretetteljes viselkedésük, de kedvenceink nem csak ezekben a dolgokban jeleskednek. Nem is gondolnánk, de gyakran még jóval azelőtt észrevehetik rajtunk a betegségeket, mint hogy beütne a baj.
Tizenhárom állítás, amelyek segítségével értékelhetjük a szexuális életünket
A szexuális jólét modern meghatározása figyelembe veszi az egyén fizikai, érzelmi és szexuális szükségleteinek teljes skáláját. Nemcsak a szexuális elégedettséget írja le, hanem más olyan összetevőket is, amelyek kapcsolatban vannak a mentális egészséggel és az önbecsüléssel, mint például a szexuális identitás, a trauma, az önmegbocsátás és a szégyen.
Európa hat legnehezebb túraútvonala
A szlovéniai hegyeken átívelő útvonaltól a skóciai kéthetes kalandig, ezek a túrák nem a gyengéknek valók.
Az idei év legjobb magyar természetfotói - képekben
Idén 32. alkalommal rendezte meg a Saubermacher Az év természetfotósa pályázatot, amire majdnem háromezer fotó érkezett, közel százötven szerzőtől.
Új trend a szépségápolásban: gombákkal a szép bőrért
Az adaptogén gombák a kínai gyógyászatban már régóta alkalmazott csodaszerek. Többek között bőrfiatalításra is alkalmasak, de nem ez az egyetlen jótékony hatásuk.
Több mint száz éve működik az idegklinika, ahol Csáth Géza agyát eltemették
A kívül-belül impozáns épület olyan kiemelkedő művészeknek adott otthont, mint Gulácsy Lajos, Csáth Géza és Juhász Gyula, de nem csak lakói révén írta be magát a történelembe. A Moravcsik-klinika volt az az intézmény, amellyel egyetemi rangra került az elme- és ideggyógyászat oktatása, kutatása és a pszichiátriai betegek gyógyítása.
Óvatosan a titkainkkal - a macskánk lehet, hogy hallgatózik
Kutatások szerint puhatalpú barátaink gyorsabban tanulnak szavakat, mint a csecsemők.
Két finom és egészséges házi chips, amiből bűntudat nélkül nassolhatunk
Rengeteg helyen kapni már különféle zöldségekből készült chipseket. A jó hír, hogy hasonlót mi magunk is készíthetünk otthon, ráadásul elkerülhetjük a rossz minőségű olajok, zsírok és adalékanyagok használatát is.
Napi cuki: az első bébi görények, akik klónból születtek
1979-ben még a feketelábú görényt kihaltnak hitték. Több mint négy évtizeddel később amerikai tudósok az utolsó vadon élő túlélőkből klónozták a fajt, most pedig az egyik klón két egészséges kölyköt hozott a világra - egy hímet és egy nőstényt.
A medve, akit a második világháborúban besoroztak a lengyelek
Wojteket, a híres medvét, aki a második világháborúban a szövetséges csapatok oldalán állt, 1943-ban fogadta örökbe a 2. lengyel hadtest, miután vadászok lelőtték az anyját.
Egészen a 18. századig nem szerezhettek az országban diplomát a magyar orvosok
A hazai egyetemeken a 18. század második feléig hivatalos orvosi fakultás nem működött, így aki az orvosi pályát akarta választani, arra kényszerült, hogy magániskolákban vagy külföldi egyetemeken sajátítsa el a hivatás alapjait.