Szakma

Hordozható és hordható EKG: házhoz megy a kardiológus. 2. rész

Az egészségügy jelentős átalakuláson megy át. A telemedicina eddig is sokkal nagyobb hangsúlyt érdemelt volna, a remélt változásokat a szükség hozta meg. Az egészségügyi műszerek allokációjával, a betegek otthonába történő rendelésével időt, pénzt és emberi erőforrást lehet spórolni, a célzott monitorozás pedig a korai, pontos diagnózist segíti. A hordható okos eszközök (órák, karkötők, pántok) mellett elérhetőek közel orvostechnikai színvonalú pulzoxyméterek, illetve olyan eszközök, amelyekkel otthonunkban is elvégezhető az EKG.

2020.10.12. Kardiológia

Hordozható és hordható EKG: házhoz megy a kardiológus. 1. rész

A hordható okos eszközök egész tárháza áll rendelkezésünkre, mindenki a saját igényei szerint választhatja ki a számára leginkább megfelelőt. A mára banálisnak számító lépés számláló funkciót szinte kivétel nélkül az összes hordható okos eszköz tudja, edzésünk és alvásunk monitorozásán keresztül szívfrekvenciánk mérésén át egyre több, az egészségünk megőrzése szempontjából hasznos funkció kerül folyamatosan beépítésre.

2020.10.09. Kardiológia

A fizikai aktivitás és az osteoporosis kapcsolata? 2. rész

Az ’Avon – szülők és gyermekek longitudinális vizsgálata’ elnevezésű felmérésben részt vevő betegek adatainak egy új értékelése arra enged következtetni, hogy a fokozott fizikai aktivitás kamaszkorban előnyös lehet abból a szempontból, hogy a kor előrehaladtával csökkenti az osteoporosis kockázatát.

2020.10.07. Reumatológia

A hisztamin és hisztaminérzékenység

A köznyelvben hisztaminérzékenységnek nevezett tünetegyüttes hátterében több betegség húzódhat meg. A tüneteket a hisztamin szervezeten belüli túlzott mértékű felszaporodása váltja ki a hisztamin fokozott termelődése vagy csökkent bontása, illetve a táplálékkal történő toxikus mennyiség elfogyasztása miatt. A hisztamin okozta tünetek hasonlóak az allergiás jelenséghez, azonban ezek nem immunreakció következtében alakulnak ki. felhasználásra küldök.

Hatékonyan előzi meg a méhnyakrákot a HPV elleni oltás

A humán papillomavírus (HPV) elleni védőoltásban részesült nőknél jelentősen kisebb a méhnyakrák kockázata, ez a pozitív hatás kimondottan akkor érvényesül, ha a nőket fiatal korban oltják be – állapították meg a stockholmi Karolinska Intézet tudósai az eddigi legnagyobb népességszintű kutatásukban.

2020.10.05. Védőoltások