Új módszer a Covid-fertőzés megelőzésére?
A Louvain-i Katolikus Egyetem (Belgium) arról számolt be, hogy kutatóinak sikerült azonosítaniuk azt a célpontot, ami lehetővé teszi a Covid-19 megbetegedést okozó vírus számára, hogy megtámadja a sejteket. Mi több, sikerült blokkolniuk a vírust, és megakadályozniuk, hogy az interakcióba lépjen a sejtekkel, megakadályozva ezáltal a fertőzést.
Okostelefonnal a köszvény kezelésében?
A köszvényben szenvedő betegek esetében a kedvezőbb kimenetelek a húgysavszintek ellenőrzéséhez köthetők; ugyanakkor, az Egyesült Királyságban jelenleg a betegek kevesebb, mint 40%-ának kínálnak urátcsökkentő kezelést, és azt is jellemzően titrálás nélkül.
Veszélyes lehet a gél manikűr?
A gél manikűr során erős UV-sugárzást használnak, hogy egy speciális gélt juttassanak az adott személy körmeibe. Habár kevés bizonyíték áll rendelkezésre arra vonatkozóan, hogy ez súlyos betegségeket, például bőrrákot okozhat, egyes kutatások arra engednek következtetni, hogy a fájdalom és a körmök sérülése a gélmanikűr gyakori mellékhatása.
Hasnyálmirigy érintettség Covid-19 során: amit tudunk
Egyre több bizonyíték áll rendelkezésre arra vonatkozóan, hogy a SARS-CoV-2 fertőzés milyen hatással van a diabetesben szenvedő betegekre. Ez többek között magába foglalja a Covid-19 megbetegedés és az újonnan diagnosztizált diabetes, illetve vércukor-rendellenességek közötti kapcsolatot a Covid-19 utáni időszakban.
Adatvédelmi jog az egészségügyben 12.
A koronavírus-járvány miatt kihirdetett veszélyhelyzet hatása az egészségügyi személyes adatok kezelésére és védelmére
Adatvédelmi jog az egészségügyben 11.
A digitalizáció lehetőségei az egészségügyben figyelemmel a kockázatkora is
Megerősített majomhimlős eset Massachusettsben
Az év első amerikai majomhimlős megbetegedése lehet a massachusettsi közegészségügyi hivatal által 2022. május 18-án, szerdán bejelentett ritka bőrbetegség, amit egy férfinál mutattak ki.
A Covid-19 elleni vakcina a terhesség alatt Kanadában
Országos keresztmetszeti vizsgálatot végeztek várandósok körében 2021. május 28. és június 7. között (n = 193) Kanadában.
Biológiai terápiák Crohn-betegségben. Melyik a jobb?
Egy vizsgálatban összehasonlításra került az adalimumab, az infliximab, az ustekinumab és a vedolizumab hatásossága az endoszkópos (nyálkahártya) gyógyulás (’endoscopic healing’; EH) tekintetében egyéves terápiát követően, közepesen súlyos Crohn-betegség (CD) esetében.
COVID-vakcina és myocarditis: egy 23 milliós lakosú skandináv vizsgálat
Beszámolók jelentek meg a SARS-CoV-2 elleni messenger RNS (mRNS) alapú vakcinációt követően fellépő myocarditisről. Egy metaanalízis vizsgálat értékelte a SARS-CoV-2 elleni védőoltás beadását követő myocarditis és pericarditis kockázatát a vakcinakészítmény típusa, az oltóanyag dózisszám, a nem és az életkor szerint.
Észak-Korea az első Covid-járvány kitörésről adott hírt
Észak-Korea 2022. május 12-én, csütörtökön számolt be az első Covid-19 járványkitörésről, ami miatt országos vészhelyzetet hirdetett és országos zárlatot rendelt el.
A rendszeres magnéziumszedés fontossága
A magnézium az emberi szervezet megfelelő működéséhez szükséges ásványi anyagok egyike, amelynek a hiánya stresszes állapotokkal és számos krónikus betegséggel társulhat, beleértve a migrénes fejfájást, a kardiovaszkuláris történéseket (szívroham, stroke), a magasvérnyomás-betegséget és a 2-es típusú cukorbetegséget (ld. ábra)(1).
Boldog szív szindróma: a pozitív életesemények által kiváltott Takotsubo szindróma gyakorisága, jellemzői és kimenetele
Egy multicentrikus regiszter (GEIST: ’GErman-Italian-Spanish Takotsubo’; német-olasz-spanyol Takotsubo) adatai alapján elemezte egy munkacsoport a pozitív érzelmi stresszorok előfordulásának gyakoriságát, klinikai jellegzetességeit és prognosztikai jelentőségét.