A szaunázás pozitív hatásai, avagy az egészségért nemcsak az edzőteremben lehet izzadni
A nyugati szaunák koncepciója Finnországból származik, ahol a legkorábbi prototípusok földbe vájt gödrök voltak. A szaunázás amellett, hogy ellazít, számos egészségügyi előnnyel is jár, melyek közül az alábbi ötöt tudományos kutatásokkal is alátámasztották.
Kutyáink érdekében a saját viselkedésünkre is érdemes odafigyelnünk az állatorvosnál
A kutyák évezredek óta a társaink. Bár mostani életük könnyűnek tűnhet őseikhez képest, még mindig sok stresszel kell szembenézniük.
A hosszú élet titka a génekben vagy az életmódban rejlik?
Számtalan történet szól azokról az emberekről, akik elérik a száz évet, és mindennapi szokásaik néha megszegik a hagyományos tanácsokat az étrenddel, a testmozgással, valamint az alkohol- és dohányfogyasztással kapcsolatban. Pedig több évtizedes kutatások azt mutatják, hogy e tanácsok figyelmen kívül hagyása a legtöbb ember egészségét negatívan befolyásolja.
Hogyan fertőtlenítsünk otthon influenza után?
Az otthon fertőtlenítése a különböző felületeken lévő baktériumok elpusztítását jelenti. Ez segíthet megelőzni, hogy a háztartás többi tagja vagy a látogatók is megbetegedjenek.
Miért él tovább az, aki teázik?
A tea a világ egyik legnépszerűbb itala, és nem véletlenül. Ez az ősi főzet nem csak hidratál - tele van antioxidánsokkal és olyan vegyületekkel, amelyek javítják az egészséget és a koncentrációt, mialatt hozzájárulnak a hosszabb élethez is.
Növények, amelyeket pár héten belül már elültethetünk
Bár alig kezdődött el az év, vannak olyan növények, amiknek a magjait már most érdemes földbe tennünk, hogy amikor eljön a szabadföldes ültetés ideje, már palántaként bízhassuk őket a természetre.
Tippek, hogy elűzzük a csizmák kellemetlen szagát
Miért kellemetlen szagúak a téli lábbelik?
"Téli mindfulness" - 5 kinti tevékenység a belső békéhez télen
A hideg évszak kiválóan alkalmas a mindfulness praktikákhoz. Ehhez mutatunk be 5 tevékenységet, amivel könnyen békésebbé tehetjük a telet.
Az ókori Római Birodalom légszennyezése csökkenthette az európaiak IQ-ját
Egy új kutatás szerint a Római Birodalom aranykorában tapasztalt ólomszennyezés Európa-szerte maradandó neurológiai károsodásokat okozhatott.
Kérdések, amelyeket fel kell tennünk, hogy rendbe hozzuk a szerelmi életünk
Dr. Orna Guralnik, klinikai szakpszichológus és párterapeuta osztotta meg melyek azok a kérdések, amelyeket át kell gondolnunk ahhoz, hogy helyre tudjuk hozni a párkapcsolatunkban azt, ami félrement.
Öt szuper túraútvonal Budapest környékén
Az év végi evés-ivás után jólesik kimozdulni kicsit a természetbe és átmozgatni magunkat. Ezek az útvonalak amellett, hogy gyönyörű helyeken visznek át, segítenek ellensúlyozni a karácsonyi lakmározást is.
Könnyű és tápláló: Fehérjedús tonhalsaláta
Ez az ízletes tonhalsaláta bármely étkezésre kiváló választás, ráadásul gyorsan és könnyen összedobható.
Száraz Január: Hogyan javítja az alkohol elhagyása az egészséget?
Minden évben világszerte emberek milliói mondanak le az alkoholról egy hónapra - ez a Száraz Január. Akár egy kampány része, akár csak egyszerűen egy egyéni kísérlet arra, hogy kevesebbet igyunk, úgy tűnik, hogy a józanságra vágyók száma egyre nő.